هشدار انگلیس به اتباع خود درمورد اسرائیلی‌ها

هشدار انگلیس به اتباع خود درمورد اسرائیلی‌ها shia muslim                   
لندن در بخشی از گزارش موسوم به «ریسک‌های تجارت خارجی انگلیس» به اتباع و شرکت‌های انگلیسی نسبت به مراوده تجاری و مالی با ساکنان شهرک‌های صهیونیستی اراضی اشغالی فلسطین هشدار داده است.

به گزارش مصاف به نقل از فارس،  «هاآرتص» نوشت: دولت انگلیس اخیرا با صدور اطلاعیه‌ای، به اتباع خود هشدار داده است از مراوده تجاری با ساکنان شهرک‌های اراضی اشغالی کرانه باختری اجتناب کنند.در بخشی از این اطلاعیه آمده است: شهروندان و شرکت‌های کشورهای اتحادیه اروپا باید مطلع باشند که مشارکت در فعالیت‌های مالی و اقتصادی در شهرک‌ها علاوه بر احتمال نقض حقوق افراد، ممکن است تبعاتی برای اعتبار آن‌ها نیز داشته باشد.

این بخشی از گزارش موسوم به «ریسک‌های تجارت خارجی انگلیس» است که در آن به تهدیدات پیش روی تجار این کشور پرداخته شده است.در بخش دیگری از این گزارش آمده است: بریتانیا موضعی روشن در مورد شهرک‌های اسرائیلی دارد: اراضی کرانه باختری شامل قدس شرقی، غزه و بلندی‌های جولان مناطقی هستند که از سال 1967 به بعد از سوی اسرائیل اشغال شده‌اند. شهرک‌ها (در این اراضی) طبق قوانین بین‌المللی غیرقانونی بوده و مانعی بر حصول صلح و تهدیدی برای تحقق راهکار دو دولتی برای پایان دادن به مناقشه اسرائیلی فلسطینی هستند. ما به جز مواردی که مورد توافق طرفین قرار گرفته، هیچ تغییری را در مرزهای پیش از سال 1967 از جمله در بیت‌المقدس به رسمیت نمی‌شناسیم.

یک مقام ارشد وزارت خارجه رژیم‌صهیونیستی به «هاآرتص» گفته است انگلیس تنها اندکی پیش از انتشار این گزارش سفارت اسرائیل در لندن را مطلع کرده است. وی همچنین گفته است اسرائیل از دیدن چنین گزارشی ناامید شده است. پیش از این اتحادیه اروپا نیز با صدور بخشنامه‌ای کشورهای عضو را از هرگونه ارتباط مالی، علمی و تحقیقاتی با شهرک‌های اراضی اشغالی منع کرده بود. در توافق علمی اخیر اسرائیل و اتحادیه اروپا موسوم به «افق 2020»، این شهرک‌ها از دریافت کمک مالی از بروکسل، مستثنا شده‌اند.

نمایندگان تشکیلات خودگردان فلسطین و رژیم‌صهیونیستی از تابستان امسال بعد از وقفه‌ای سه ساله دور تازه‌ای مذاکرات سازش را آغاز کردند. ساخت شهرک‌های صهیونیستی در اراضی اشغالی که بر خلاف شرط اولیه «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان همچنان ادامه دارد و اختلافات مرزی موجب شده تا بیش از 20 دور گفت‌وگوی طرفین پشت درهای بسته، همچنان بی‌نتیجه باشد.

کلید واژه های مطلب: هشدار   انگلیس   به   اتباع   خود   درمورد   اسرائیلی‌ها   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.