دوربین صداوسیما برای اولین بار وارد رأس‌الحسین شد

دوربین صداوسیما برای اولین بار وارد رأس‌الحسین شد shia muslim                   
رأس‌الحسین در قلب قاهره مکانی است برای تجمع عاشقان حسینی که علاوه بر زیارت راس شریف نوه پیامبر با اهل‌بیت خاتم المرسلین(ص) تجدید بیعت کنند.

به گزارش مصاف به نقل از ـ ابنا ـ رأس‌الحسین از اماکن مورد احترام شیعیان و دوستداران ائمه اطهار(ع) در مصر است که بنا به قولی محل دفن سر مطهر حضرت امام حسین(ع) است. در جوار این مکان مقدس مسجد بزرگی با معماری کم‌نظیر و با همین نام یعنی رأس‌الحسین بنا شده است این مکان مقدس اکنون مأوای دوستداران اهل‌بیت(ع) در قاهره است.
 
برای اولین بار به دوربین صدا و سیما اجازه داده شد تا به‌صورت اختصاصی از رأس الحسین(ع) در قاهره تصویربرداری کند.
 
مسجدالحسین که در قاهره قدیم و در منطقه الحسین قرار گرفته سال 553 هجری شمسی در دوران خلافت فاطمیان بنا شده است. در درون این مسجد ضریحی قرار دارد که منتسب به محل دفن سر امام حسین(ع) است. هرچند اختلاف نظرهایی درمورد محل دفن رأس شریف وجود دارد. مطابق یکی از روایت‌ها خلفای فاطمی که پیرو مذهب شیعه اسماعیلی بودند با آغاز جنگ‌های صلیبی از ترس آسیب رسیدن به سر سیدالشهداء(ع)، راس شریف امام حسین(ع) را از شهر عسقلان در فلسطین به قاهره منتقل و بر آن مقبره‌ای بنا کردند و کنار آن مسجد الحسین را ساختند.
 
درون ساختمان این مسجد با ستونهای مرمرین زیبایی زینت داده شده و در قسمتی از آن یک منبر چوبی با نقش‌های زیبایی اسلامی قرار گرفته است. در گوشه‌ای از این مسجد اتاقی قرار دارد که وسایل شخصی پیامبر اکرم(ص) که شامل شمشیر، لباس و چند تار موی پیامبر(ص) بوده و یک قرآن نفیس مربوط به عثمان بن عفوان در آن نگهداری می‌شود.
 
 
راس‌الحسین در قلب قاهره مکانی است برای تجمع عاشقان حسینی که علاوه بر زیارت راس شریف نوه پیامبر با اهل‌بیت خاتم المرسلین(ص) تجدید بیعت کنند.

کلید واژه های مطلب: دوربین   صداوسیما   برای   اولین   بار   وارد   رأس‌الحسین   شد   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.