تجمع علمای بحرین در حمایت از طلاب و علمای زندانی + تصاویر

تجمع علمای بحرین در حمایت از طلاب و علمای زندانی + تصاویر shia muslim                   
به همت شورای اسلامی علمای بحرین روز گذشته تجمع همبستگی با طلاب و علمای زندانی دربند رژیم آل خلیفه در در حوزه علمیه امام زین العابدین(ع) برگزار شد.

به گزارش مصاف به نقل ازخبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ علما و طلاب حوزه‌های علمیه بحرین، روز گذشته با هدف همبستگی با علما و سایر انقلابیان زندانی در حوزه علمیه امام زین العابدین(ع) منطقه بنی جمره تجمع کردند.
 
«حجت الاسلام سید سعید الوداعی» از علمای بحرین در این مراسم که از سوی شورای اسلامی علما برگزار شد، خواستار آزادی انقلابیان زندانی شد و گفت: مردم وفادار بحرین از اصول و حقوق خود عقب نشینی نمی‎کنند و نظام آل‎خلیفه با بازداشت، شکنجه و کشتار آنان نمی‎تواند مانع از حرکت مسالمت آمیز انقلابیان شود.
 
این عالم بحرینی با تأکید بر اینکه در بحرین قانونی وجود ندارد گفت: نظام با محاکمه صوری، علما و انقلابیان را محکوم کرده است. احکام صادر شده علیه علما و انقلابیان هیچ شرعیت و قانونی ندارد.
 
وی استقامت علمای زندانی را تبریک گفت و تصریح کرد: مردم بحرین با زندانیان مقاوم، در آینده نزدیک به پیروزی خواهد رسید. آنان با اینکه در زندان هستند ولی آزاده‎اند.
 
حجت الاسلام الوداعی باطل کردن شناسنامه و اخراج نماینده آیت الله سیستانی از بحرین را محکوم کرد و اظهار داشت: همه علما، استادان حوزه علمیه و انقلابیان صدور حکم اخراج شیخ حسین نجاتی و فشار برای خروج وی از این کشور را محکوم می‎کنند.
 
وی ادامه داد: اگر چه جسم حجت الاسلام نجاتی از کشورش به دورست ولی روح این عالم در کنار ملتش همچنان باقی است.
 
رژیم آل خلیفه بعد از سلب تابعیت آیت‌الله حسین نجاتی از وی خواسته بود كه خاک این كشور را ترک كند اما آیت‌الله نجاتی تاكید كرده بود كه بحرین میهن وی است و از آن خارج نخواهد شد و همگان باید بدانند كه اگر روزی خاک این كشور را ترک كند، این اقدام داوطلبانه و به خواست خودش نبوده و از روی اجبار بوده است. آیت‌الله نجاتی بعد از اخراج از بحرین وارد فرودگاه بیروت شد.
کلید واژه های مطلب: تجمع   علمای   بحرین   در   حمایت   از   طلاب   و   علمای   زندانی         تصاویر   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.