اعتصاب غذای 400 انقلابی بحرینی

اعتصاب غذای 400 انقلابی بحرینی shia muslim                   
جمعیت الوفاق بحرین اعلام کرد که بیش از 400 زندانی سیاسی در اعتراض به حملات زندانبانان و اقدامات خصمانه آن‌ها علیه زندانیان دست به اعتصاب غذا زدند.

به گزارش مصاف به نقل از ابنا ـ جمعیت الوفاق بحرین، بزرگ‌ترین گروه شیعه مخالف دولت در این كشور اعلام كرد كه بیش از 400 زندانی سیاسی در زندان "جو" در جنوب شرق بحرین در اعتراض به رفتار زندانبانان و حمله اخیر آن‌ها به زندانیان دست به اعتصاب غذا زدند.

این گروه در صفحه شخصی خود در پایگاه اجتماعی توییتر اعلام كرد كه 400 زندانی سیاسی وارد دومین روز متوالی از اعتصاب غذا شدند.

همچنین جمعیت الوفاق تاكید كرد: برخی از بازداشتی‌ها و زندانیان این زندان، پیشتر توسط زندانبانان هدف حمله و اقدامات ناقض حقوق بشر قرار گرفتند.

برخی از زندانیان زندان "جو" نیز اعلام كردند كه علاوه بر ضرب و شتم و توهین به علمای دینی و مذهبی سر برخی از زندانیان به خاطر اهانت به آن‌ها تراشیده شد.

بنا به اعلام جمعیت الوفاق این اقدام زندانیان سیاسی برای درخواست كمك از صلیب سرخ و سازمان‌های جهانی جهت پایان دادن به اقدامات ناقض حقوق بشر در زندان‌های بحرین صورت گرفته است.

از سوی دیگر وزارت كشور بحرین ضمن رد اتهامات وارده از سوی جمعیت الوفاق مدعی شد كه این اظهارات واقعیت ندارد.

زندان "جو" در جنوب شرقی بحرین قرار دارد و در آن حدود 1500 زندانی سیاسی از جمله فعالان و چهره‌های برجسته سیاسی در بازداشت به سر می‌برند.

کلید واژه های مطلب: اعتصاب   غذای   400   انقلابی   بحرینی   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.