تحول اساسی و پایدار جامعه در گرو تحول در نظام تعلیم و تربیت است

تحول اساسی و پایدار جامعه در گرو تحول در نظام تعلیم و تربیت است shia muslim                   
فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر 28 پیاده کردستان گفت: تحول اساسی و پایدار در هر جامعه ای در گرو متحول شدن نظام تعلیم و تربیت در آن جامعه است و محور اصلی تحول و توسعه نظام تعلیم و تربیت بهبود کیفیت کار معلم و شناخت و ویژگی‌های آنان است.

به گزارش مصاف به نقل از ایرنا، امیر شرفی شامگاه چهارشنبه در آیین گرامیداشت روز معلم و تقدیر از معلمین قرآن در سنندج افزود: معلمان پایه گذاران اندیشه های علمی، مبلغان ارزش ها و مسوولیت های اجتماعی به فرزندان ما هستند و حرف اول را در تربیت منابع انسانی می زنند.
 
وی با بیان اینکه هیچ حرفه ای همچون معلمی تاثیر موثری در جوامع ندارد اظهار کرد: طرفداران و مبلغان تحول و توسعه در جوامع باید بیش از هرکسی حامیان واقعی معلمان باشند.
 
رییس عقیدتی سیاسی قرارگاه عملیاتی لشکر 28 پیاده کردستان نیز در این آیین گفت: هنر معلمی از بهترین امتیازات جامعه بشری محسوب می شود و معلم با تعلیم و نشر علم، انسان ها را به سوی کمال و پیشرفت سوق می دهد.
 
حجت الاسلام خلیل عبداللهی با بیان اینکه معلم عشق و ایمان را بر لوح جان و ضمیر پاک انسان ها ثبت می کند افزود: معلمی همان شغل انبیاست و وظیفه معلم هدایت جامعه به سوی الله است.
 
وی گفت: معلم بودن تنها در انحصار معلومات نیست، بلکه افزون بر معلومات و تخصص باید با هنر معلمی آشنا بوده و بداند چگونه باید از معلومات خود استفاده کرده و به چه شیوه ای با شاگردان ارتباط برقرار کند.
 
رییس عقیدتی سیاسی قرارگاه لشکر 28 پیاده کردستان در ادامه با ارائه گزارشی از فعالیت های شعبه آموزش عقیدتی سیاسی در راستای برگزاری کلاس های قرآن و احکام تلاش در گسترش و ترویج فرهنگ قرآنی را امری واجب عنوان کرد.
 
به گفته وی جوانان امروز بیشتر از هر چیزی به قرآن و آموزه های الهی نیازمندند و این وظیفه بر عهده سازمان ها و متولیان امر است.
 
وی با بیان اینکه آینده کشور در گرو کارآیی دانش آموختگان امروز است اظهار امیدواری کرد که معلمان با صبوری، بلند همتی و آزاداندیشی بتوانند در تربیت و آموزش نسلی سالم و خلاق بیش از گذشته تلاش کنند.
 
در ادامه این آیین از 45 نفر از معلمان قرآنی با دادن لوح تقدیر و هدایایی تجلیل شد.

کلید واژه های مطلب: تحول   اساسی   و   پایدار   جامعه   در   گرو   تحول   در   نظام   تعلیم   و   تربیت   است   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.