تحرکات آمریکا برای خرابکاری در سوریه

تحرکات آمریکا برای خرابکاری در سوریه shia muslim                   
یک رسانه عرب زبان از تحرکات کشورهای آمریکا و فرانسه با همسویی ترکیه،اسرائیل و برخی کشورهای حوزه خلیج فارس برای گسترش حملات تروریستی در سوریه در آستانه انتخابات ریاست جمهوری به ویژه در دمشق خبر داد.

 به گزارش مصاف به نقل از تسنیم، نشریه المنار فلسطین در مطلبی با اشاره به  ادامه توطئه های فرانسوی ها و آمریکای ها ضد سوریه آورده است: آمریکا و فرانسه هماهنگی قوی با عربستان سعودی،قطر و ترکیه برای تشدید اقدامات تروریستی شامل به کارگیری خودروهای بمب گذاری شده و تشدید حملات خمپاره ای به مناطق مختلف دمشق و دیگر شهرهای سوریه دارند.

منابع آگاه به المنار بیان کردند: گزارش های اطلاعاتی حاکی است که تیم های امنیتی آمریکا و فرانسه در دوحه،ریاض و آنکارا در حال تردد هستند تا هماهنگی ها با این سه کشور به عمل آورند و محور واحدی را برای ایجاد آشوب و هرج و مرج در شهرهای سوریه تشکیل دهند و این پس از ناکامی این کشورها و گروه های وابسته به آنها در عرصه تحولات میدانی و ادامه پیشروی های ارتش سوریه است.

این منابع اعلام کردند: این برنامه ها شامل انفجارهای تروریستی در شهرهای سوریه به ویژه در دمشق، مشغول کردن ارتش سوریه در جبهه های شمالی و جنوبی، تشدید حمایت های مستقیم و غیر مستقل اسرائیل از تروریست ها در مناطق مرزی سوریه با فلسطین اشغالی و به کارگیری گروه های تروریستی که عربستان سعودی از نظر مالی آنها را حمایت می کند از راه اردن است.

المنار به نقل از این منابع می افزاید: پیروزی های ارتش سوریه در حومه دمشق سبب روی آوردن گروه های مسلح به حملات خمپاره ای به شهرهای سوریه برای ایجاد هرج و مرج در آستانه انتخابات ریاست جمهوری سوریه -که قرار است در سوم ژوئن برگزار شود- شده است.

این منابع بیان کردند: گزارش های اطلاعاتی در کشورهای توطئه کننده علیه سوریه از این حکایت دارد که امکان نابود سوریه و رویارویی با ارتش سوریه نیست و نظام سوریه به زودی پیروزی خود را بر تروریست های مورد حمایت کشورهای حوزه خلیج فارس،آمریکا،ترکیه و فرانسه اعلام خواهد کرد.

این منابع با اشاره به آماده شدن نظام سوریه برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در مناطق مختلف سوریه آن را نشانه قدرت نظام سوریه به رهبری بشار اسد و حمایت مردم از ارتش سوریه علیه گروه های مسلح دانسته اند.

کلید واژه های مطلب: تحرکات   آمریکا   برای   خرابکاری   در   سوریه   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.