حضور سه میلیون زائر در سامرا

حضور سه میلیون زائر در سامرا shia muslim                   
هر سال در سالروز شهادت امام هادی(علیه السلام) زائران زیادی برای زیارت مرقد مطهر امام هادی(علیه السلام) و امام حسن عسکری عازم این شهر می‌شوند.

به گزارش مصاف اخبار رسیده از شهر مقدس سامراء حاکی از آن است که قریب به سه میلیون نفر از شیعیان و محبین اهل بیت برای عزاداری به مناسبت شهادت جانسوز امام علی النقی علیه السلام در سامراء حضور پیدا کرده اند.
لازم به ذکر است در شب گذشته، در یک حمله ی تروریستی بیش از ۱۸۰ زائر زخمی و ۴۰ نفر دیگر به شهادت رسیدند، در همین راستا فرماندهی عملیات سامرا طی یک طرح امنیتی همه مسیرهای منتهی به مرقد امام هادی(علیه السلام) را به‌منظور تأمین امنیت زائران مسدود و ایست‌های بازرسی در مناطق مختلف سامرا مستقر کرده است.

نهادهای دولتی عراق از هفته گذشته برای تأمین امنیت زائران در سالروز شهادت امام هادی(علیه السلام) به صورت آماده باش کامل در آمده اند.

بحمد الله امروز و تا این لحظه مراسم عزاداری بدون هیچ حادثه‌ای در حال برگزاری است. هر سال در سالروز شهادت امام هادی(علیه السلام) زائران زیادی برای زیارت مرقد مطهر امام هادی(علیه السلام) و امام حسن عسکری عازم این شهر می‌شوند.حضرت امام علی بن محمد الهادی (علیه السلام) امام دهم شیعیان، در نیمه ذیحجه سال ۲۱۲ هجری در «صریا»، منطقه‌ای واقع در ۶ کیلومتری مدینه متولد شدند. آن حضرت شاگردان زیادی تربیت کرد و سرانجام در سوم رجب سال ۲۵۴ هجری قمری به شهادت رسیدند.

منبع: ادیان نیوز

کلید واژه های مطلب: حضور   سه   میلیون   زائر   در   سامرا   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.