ارتباط اینترنتی عربستانی‌ها با پادشاه 90 ساله خود !

ارتباط اینترنتی عربستانی‌ها با پادشاه 90 ساله خود ! shia muslim                   
برای نخستین بار در تاریخ عربستان سعودی، ارتباط اینترنتی مردم با پادشاه سالخورده این کشور، امکان پذیر شد. انتشار این خبر با واکنشهای متفاوت کاربران عربستانی در شبکه‌های اجتماعی همره شده است.

 به گزارش مصاف به نقل از شبکه العالم، پس از دستور "عبدالله بن عبدالعزیز" برای دریافت ارتباطات مردمی از طریق اینترنت، نسخه آزمایشی صفحه ای اینترنتی به همین منظور راه اندازی شد. در این صفحه آزمایشی تاکید شده است که همه مطالباتی که در این سایت مطرح می شود، به اطلاع پادشاه خواهد رسید.

ادعای ایجاد ارتباط شهروندان عربستانی با پادشاه در حالی مطرح می شود که پایگاه های اینترنتی حساس سیاسی در این کشور فیلتر هستند؛ و در ماه مارس گذشته، بسیاری از کاربران تویتر به سبب درج پست هایی که توهین در حق پادشاه شمرده شد، دستگیر و زندانی شدند.

مردم عربستان، به سبب ناتوانی از بیان اعتراضات خود به سبب سرکوبگری رژیم آل سعود، به درج اعتراضات خود بر روی پایگاه های ارتباط اجتماعی روی آورده اند.

یکی از شهروندان در اینباره نوشته است: فقط کسی نباید این جرأت را به خودش بدهد که به پادشاه اعتراض کند؛ این ساده ترین تله سازمان اطلاعات آل‌سعود برای شکار شهروندان است.
یکی دیگر از عربستانی‌ها نیز اظهار داشت: بگذارید عربستانی‌ها در تعیین شهردار از طریق انتخابات سهیم شوند، و یا این جرأت را بیابند که از یکی از مسؤولان خاندان حاکم انتقاد کنند .. در این صورت دیگر نیازی به خط تماس مستقیم نیست؛ این (ارتباط مستقیم از طریق سایت) یک بازی اطلاعاتی است.

کلید واژه های مطلب: ارتباط   اینترنتی   عربستانی‌ها   با   پادشاه   90   ساله   خود         shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.