بیش از یک میلیون زائر در سامرا/ شهید و زخمی شدن 39 زائر در سه حمله تروریستی

بیش از یک میلیون زائر در سامرا/ شهید و زخمی شدن 39 زائر در سه حمله تروریستی shia muslim                   
تروریستهای تکفیری در سالروز شهادت امام هادی (ع) در سه حمله تروریستی جداگانه در عراق، 10 زائر را به شهادت رساندند و 29 نفر دیگر را زخمی کردند.

به گزارش مصاف به نقل از ـ ابنا ـ یک مقام امنیتی در سامرا اعلام کرد: بیش از یک میلیون زائر از نقاط مختلف عراق روز شنبه در مراسم سالگرد شهادت امام هادی (ع) در سامرا شرکت کردند.
 
وی از موفقیت آمیز بودن طرح امنیتی ویژه این مراسم خبر داد و خاطرنشان کرد که صنوف زیادی در برقراری امنیت مرقد امامین عسکریین ( امام علی النقی امام دهم و امام حسن عسکری امام یازدهم شیعیان) در سامرا با نیروهای ارتش و پلیس همکاری داشته اند.
 
وی افزود: در طول جاده بین بغداد و سامرا، ایستگاه های متعدد بازرسی و نیز اکیپ های پزشکی کمک به زائران مستقر شده اند.
 
وی خاطرنشان کرد: این طرح ویژه و همراه با تدابیر شدید امنیتی، تاکنون موفقیت آمیز بوده است.
 
از سوی دیگر افراد مسلح در سالروز شهادت امام هادی (ع) در سه حمله تروریستی جداگانه در عراق، 10 زائر را به شهادت رساندند و 29 نفر دیگر را زخمی کردند.
 
یک منبع پلیس محلی گفت: افراد مسلح ناشناس به کاروان های عزاداری در جاده اصلی نزدیک شهر بلد در 80 کیلومتری شمال بغداد حمله کردند، و در این حمله 8 نفر شهید و 15 نفر دیگر نیز زخمی شدند.
 
این منبع افزود: گروه دیگری از افراد مسلح نیز با تیراندازی به طرف عزاداران یک نفر از آنها را شهید و 5 نفر دیگر را نیز زخمی کردند.
 
وی خاطرنشان کرد در حمله به عزاداران در شهر سامرا در 120 کیلومتری شمال بغداد نیز یک زائر شهید و 9 نفر دیگر زخمی شدند.

کلید واژه های مطلب: بیش   از   یک   میلیون   زائر   در   سامرا      شهید   و   زخمی   شدن   39   زائر   در   سه   حمله   تروریستی   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.