مسلمانان اروپا خواستار تدوین قانون حمایتی در مقابل نژادپرستی شدند

مسلمانان اروپا خواستار تدوین قانون حمایتی در مقابل نژادپرستی شدند shia muslim                   
نماینده اداره امور دینی ترک‌ها در اتریش گفت: مسلمانان حقوقی فراتر از حقوق اتباع یهود، کاتولیک ها، پروتستان‌ها، بودایی‌ها و اتباع دیگر ادیان نمی‌خواهند، آنان فقط خواستار حقوق مساوی هستند

به گزارش مصاف به نقل از ابنا ـ افزایش اقدام‌های نژادپرستانه در اروپا سبب شد تا برخی از کارشناسان مسلمان در این قاره خواستار تدوین و تصویب قوانین حمایتی از اقلیت مسلمان در کشورهای اروپایی شوند.

«فواد صاناج» نماینده اداره امور دینی ترک ها در اتریش در این باره گفت: مسلمانان حقوقی فراتر از حقوق اتباع یهود، کاتولیک ها، پروتستان‌ها، بودایی ها و اتباع دیگر ادیان نمی‌خواهند، آنان فقط خواستار حقوق مساوی هستند زیرا ادامه بی عدالتی های موجود به منزله ادامه نقصی است که در حقوق شهروندی مسلمانان وجود دارد.

وی افزود: واژه اسلام هراسی برای بیان آنچه که در اروپا می‌گذرد واژه ناقصی است زیرا آنچه را که مسلمانان شاهدند دشمنی با اسلام است اما این دشمنی تحت پوشش اسلام هراسی کتمان می شود در نتیجه ضرورت دارد همانگونه که از واژه یهودی ستیزی استفاده می‌شود از واژه اسلام ستیزی نیز استفاده شود.

وی خواستار تدریس تسامح و تساهل در دوره های ابتدایی مدارس اروپا شد و گفت: مسئله اسلام ستیزی در اروپا مسئله ای نیست که بتوان آن را یک روزه یا یک ماهه حل کرد.

به گزارش پایگاه خبری المختصر، «طرفه بغجاتی» رئیس یک موسسه اسلامی در اتریش نیز در این باره گفت: برخورد با مسلمانان در اروپا تبعیض آمیز است و این تبعیض علیه زنان محجبه شاغل آشکارتر است، در برخی مناطق اجازه ساخت مناره مسجد نمی دهند و اصلی ترین دلیل در افزایش تبعیض علیه مسلمانان نیز تسلط آمریکا، روسیه و چین بر خدمات اینترنتی دنیاست.

«ارجان قره دومان» عضو اتحادیه ترک های دموکراسی طلب اروپا در کلن آلمان، نیز خواستار اتخاذ تدابیری شد که بر اساس آن بتوان قوانین ضد اسلامی و اهانت آمیز علیه مسلمانان را اصلاح کرد.

کلید واژه های مطلب: مسلمانان   اروپا   خواستار   تدوین   قانون   حمایتی   در   مقابل   نژادپرستی   شدند   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.