اوضاع بحرانی مسلمانان روهینگیا در اردوگاه‌های هند

اوضاع بحرانی مسلمانان روهینگیا در اردوگاه‌های هند shia muslim                   
صدها پناهجوی روهینگیایی که در اردوگاه‌های حومه دهلی نو، پایتخت هند، پناه گرفته‌اند بر اثر نبود دارو و مواد غذایی در رنج و مشقت بسر می‌برند.

به گزارش مصاف به نقل از ابنا ـ آوارگان مسلمان روهینگیا که از خشونت‌ها در میانمار فرار کرده‌اند، در اردوگاه‌های هند با بحران مواجه‌اند.

صدها پناهجوی روهینگیایی که در اردوگاه‌های حومه دهلی نو، پایتخت هند، پناه گرفته‌اند بر اثر نبود دارو و مواد غذایی در رنج و مشقت بسر می‌برند.

مشکلات و زندگی دشوار آوارگان روهینگیا ظاهرا به حدی جدی و شدید است که حتی برنامه‌ امداد آژانس پناهندگان سازمان ملل از عهده رفع آن برنمی‌آید.

«محمد هارون» یکی از پناهندگان روهینگیا در هند گفت: ما به ویژه وقتی کسی بیمار می‌شود، با سختی فراوان مواجه می‌شویم. در هفته‌های اخیر، یکی از برادرانمان را به علت نبود کمک پزشکی از دست دادیم.

«ساکوآرا بیگم» از زنان آواره نیز از نبود کمک رسانی به پناهجویان روهینگیا و مشکلات شدید آوارگان سخن گفت و افزود: پدرم به تازگی به علت بیماری درگذشت، در حالی که ما استطاعت نداشتیم برای وی دارو تهیه کنیم. ما به مواد غذایی و دارویی برای کودکانمان نیاز مبرم داریم. اگر این شرایط برای مدتی طولانی ادامه یابد، خانواده ما از گرسنگی تلف خواهد شد.

مسلمانان روهینگیا با افزایش خشونت و حملات افراط گرایان در میانمار، از بیم جان خانه و کاشانه‌‌شان را ترک کرده و به کشورهای دیگر از جمله هند پناه برده‌اند. بسیاری از ناظران، خشونت در میانمار را نوعی پاکسازی قومی می دانند که با پشتوانه و حمایت دولت این کشور صورت می‌گیرد.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، صدها هزار مسلمان روهینگیا در میانمار به علت کمبود جدی مواد غذایی و آب آشامیدنی با سختی و مشقت روزگار می‌گذرانند. روند امداد رسانی و توزیع کمک‌های بشردوستانه در ایالت راخین در اثر افزایش خشونت‌های فرقه‌ای کُند شده است.

از آغاز خشونت های فرقه‌ای در میانمار در سال 2012 تا کنون، صدها تن که بیشتر آنان از مسلمانان روهینگیا بودند، کشته شده‌اند.

بیش از 800 هزار مسلمان روهینگیا در ایالت راخین میانمار به علت سیاست تبعیض، از حقوق شهروندی محروم شده و در معرض اقدامات خشونت‌آمیز و آزار و اذیت، اخراج، آوارگی و بی‌خانمانی قرار گرفته‌اند.

به گزارش سازمان ملل، مسلمانان روهینگیا از جمله جوامع و اقلیت‌های جهان هستند که با بیشترین آزار و اذیت مواجه شده‌اند. گروه‌های حقوق بشر بارها از دولت میانمار به علت کوتاهی در حفظ جان مسلمانان روهینگیا انتقاد کرده‌اند.

کلید واژه های مطلب: اوضاع   بحرانی   مسلمانان   روهینگیا   در   اردوگاه‌های   هند   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.