اتریش تابعیت دختران جهاد نکاح را لغو می‌کند

اتریش تابعیت دختران جهاد نکاح را لغو می‌کند shia+muslim                   
براساس تصمیم جدید دولت اتریش، دو دختر جوان اتریشی که اخیرا برای شرکت در جنگ سوریه عازم این کشور شده‌اند، تابعیت اتریشی خود را از دست خواهند داد.

به گزارش مصاف به نقل ازخبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ دولت اتریش اعلام کرد تابعیت کسانی را که برای جنگ راهی سوریه می شوند لغو می‌کند. تاکنون افرادی که بطور آزادانه در خدمت سربازی و نظامی یک کشور بیگانه شرکت داشتند، تابعیت اتریشی خود را از دست می‌دادند.

«یوهانا میکل لایتنر» وزیر کشور اتریش در این باره گفت: اتریش یک کشور بیطرف است و اتباع اتریش نمی‌توانند در بحران های مسلحانه کشورهای دیگر شرکت کنند.

گفته می‌شود دو دختر جوان اتریشی که اخیرا برای شرکت در جنگ سوریه عازم این کشور شده اند نیز براساس این تصمیم جدید دولت، تابعیت اتریشی خود را از دست خواهند داد.

«سامرا کیزونوویچ» (16 ساله) و «سابینا سیلموویچ» (15 ساله) که با خانواده خود در پایتخت اتریش زندگی می‌کردند، در 10 آوریل ناپدید شدند و اعلام کردند که برای جهاد نکاح در سوریه حضور دارند.

وزرای خارجه، دادگستری و کشور اتریش توافق کرده اند که مرکزی را برای آگاه سازی افراطی ها اختصاص دهند تا آنها را به پرهیز از افراطی گری متقاعد سازند.

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.