ولیعهد ابوظبی: حتی نان خشک خود را با مصر تقسیم می‌کنیم

ولیعهد ابوظبی: حتی نان خشک خود را با مصر تقسیم می‌کنیم shia muslim                   
ولیعهد ابوظبی مردم مصر را «ملت نابغه» توصیف کرد و افزود: اگر نان خشکی هم باشد، امارات آن را با مصر تقسیم می‌کند.

به گزارش مصاف به نقل خبرگزاری اهل‌بیت (ع) ـ ابنا ـ شیخ محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی تاکید کرد که کشور امارات متحده عربی، مصر را تنها نخواهد گذاشت، موضع قهرمانانه مردم مصر را در نابودی حکومت تروریسم و تاریکی ارج می‌نهد.
 
وی مردم مصر را «ملت نابغه» توصیف کرد و افزود: اگر نان خشکی هم باشد، امارات آن را با مصر تقسیم می‌کند.
 
این سخنان در دیدار شیخ محمد بن زاید با هیئتی از نیروهای سیاسی مصر ایراد شده است که برای حضور در نمایشگاه کتاب ابوظبی، به امارات سفر کرده است.
 
احمد الفضالی دبیرکل جریان استقلال مصر که ریاست هیئت مصری را بر عهده دارد، گفت شیخ محمد بن زاید به آن‌ها تاکید کرده است که امنیت و ثبات مصر، یکی از ضمانت‌های اصلی ثبات در دیگر کشورهای عربی و منطقه خاورمیانه است. او همچنین خاطرنشان کرد که حمایت از مصر در اوضاع کنونی‌اش، وظیفه هر عربی است که مصر را به عنوان برادر بزرگ همه عرب‌ها می‌شناسد.
 
وی به حمایت کامل امارات از مصر و مردم آن در تکمیل نقشه راه اعلام شده و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی پیش رو اشاره کرد، آن هم برپایه اراده مردم مصر و منافعش. او نسبت به اینکه مصر توان و یکپارچکی خود را از راه فرزندان مخلصش که خواهان پیشرفت و شکوفایی آن هستند می‌ستاند، ابراز خشنودی کرده است.
 
الفضالی ادامه داد که شیخ محمد بن زاید از نقش جریان استقلال که بسیاری از احزاب و نیروهای سیاسی را در مقابله با تندروی، خشونت و تروریسم در بر می‌گیرد، تمجید کرده و خاطرنشان کرد که تروریسم، برای مردم مصر که به میانه روی و اعتدال در طول تاریخ شهرت دارند، مساله‌ای غریب است.
 
الفضالی نیز در این دیدار، بر سپاسگزاری مردم مصر از نقش امارات در حمایت از مصر در مقابله با طرح‌هایی که امنیت و ملت را از راه گروه‌های خشونت و ترویسم هدف قرار می‌دهند، تاکید کرد.

کلید واژه های مطلب: ولیعهد   ابوظبی      حتی   نان   خشک   خود   را   با   مصر   تقسیم   می‌کنیم   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.