خبری که واشنگتن پست اعلام کرد

خبری که واشنگتن پست اعلام کرد shia muslim                   
این روزنامه با اعلام این خبر که احتمال شکست توافق بین ایران و قدرت‌های جهانی زیاد است نوشت: با شکست این مذاکرات تحریم‌ها نیز افزایش خواهد یافت.

به گزارش مصاف به نقل از شبستان،روزنامه واشنگتن پست در گزارشی درباره مذاکرات هسته ای بین ایران و کشورهای 5+1 به دور جدید این مذاکرات اشاره کرد و در گزارش خود با عنوان امکان ایران هسته ای و توقف جنگ نوشت که به احتمال زیاد مذاکرات با شکست روبرو خواهد شد. این روزنامه با اعلام این خبر که احتمال شکست توافق بین ایران و قدرت های جهانی زیاد است نوشت: با شکست این مذاکرات تحریم ها نیز افزایش خواهد یافت. این روزنامه نوشت: در حالیکه توجه جهان به روسیه است، و ضرب العجل حساس در مورد برنامه هسته ای ایران به سرعت نزدیک می شود. باید دید در 20 جولای بالاخره توافقات نهایی انجام می گیرد یا زمان آن بازهم به تاخیر خواهد افتاد. نویسنده واشنگتن پست طرح های گذشته غنی سازی ایران و پیشنهادهای غربی برای این موضوع را دوباره تکرار کرد و نوشت ایران به احتمال زیاد با ارسال اورانیوم به خارج از کشور موافقت نمی کند و باید انتظار شکست مذاکرات را از هم اکنون انتظار داشت. هرچند دولت اوباما و سایر کشورهای غربی این خواسته را مطرح نکرده اند و تنها تعطیلی آب سنگین اراک را دارند ولی به نظر می رسد در مذاکرات پیش رو گزینه های بیشتری از اراک مطرح شود که احتمالاً ایران به هیچ کدام آنها تن ندهد.
با رصد واکنش های دولت اوباما مانند برخورد او با سلاح های هسته ای سوریه و شکست او در توقف روسیه در بدست آوردن کریمه، مقامات ایران شکی ندارند که درصورت شکست مذاکرات، خیلی هم آنها با مشکلات روبرو نخواهند شد. ایران با این روندی که در پیش گرفته است نه تنها سانتریفیوژهای خود را ارتقا می بخشد شانس کمی وجود دارد که توافقات هسته ای در ماه ژولای خوب پیش برود و این شکست دیگری برای اوباما خواهد بود. راه جلوگیری از این حادثه نیز ساده است و کنگره آمریکا باید با اعمال شرایط تحریم جدید در روند توافقات، از این امر جلوگیری کند و با در نظر گرفتن پیش شرط هایی در توافقات حاصله و اعمال تحریم های جدید، از نتیجه بد توافقات هسته ای با ایران جلوگیری کرد.

کلید واژه های مطلب: خبری   که   واشنگتن   پست   اعلام   کرد   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.