نویسنده مشهور، صهیونیست‌ها را نئونازی قوم یهود نامید

نویسنده مشهور، صهیونیست‌ها را نئونازی قوم یهود نامید shia muslim                   
استاد ادبیات دانشگاه بن گوریون گفت: برای یک دیو یا جانور مسخ شده نام‌های ظریفی به کار برده می‌شود، اما باید تندروهای یهودی که به مسلمانان و مسیحیان حمله می‌کنند را گروه‌های نئونازی قوم یهود نامید.

به گزارش مصاف به نقل از ابنا ـ «عاموس عوز» یکی از مشهورترین نویسندگان ساکن فلسطین اشغالی، صهیونیست های تندرو را که به مسیحیان و مسلمانان حمله می کنند، نئونازی های قوم یهود عنوان کرد.

رونامه صهیونیستی هاآرتص در پایگاه خود به نقل از عاموس عوز نوشت: عبارت پرداخت بها که به صورت گسترده برای توصیف حملات تندروهای صهیونیست ضد فلسطینی ها به کار می رود ، تنها برای کمرنگ جلوه دادن این اقدام ها و رفع قبح آن است.

این استاد ادبیات دانشگاه بن گوریون در سرزمینهای اشغالی خطاب به مهمانان حاضر در جشن هفتاد و پنجمین سال تولدش گفت: برای یک دیو یا جانور مسخ شده نام های ظریفی به کار برده می شود، اما باید تندروهای یهودی که به مسلمانان و مسیحیان حمله می کنند را گروه های نئونازی قوم یهود نامید.

عوز تصریح کرد: شماری از ملی گرایان و حتی نمایندگان کنست(مجلس رژیم صهیونیستی) و همچنین خاخام ها از این گروه های نئونازیِ حمایت می کنند و به نظر من خاخام ها برای آنان مجوز دینی و مذهبی صادر می کنند.

جمعه گذشته و در آستانه سفر پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان به قدس که قرار است اواخر ماه جاری میلادی صورت گیرد، دیوار نوشته های بسیاری در بیت المقدس دیده شده که مضامینی ضد فلسطینی و ضد مسیحی داشت و در آن شدیدا به حضرت مسیح(ع) اهانت شده بود.

همچنین شعارهایی مانند مرگ بر عرب ها بر روی یکی از دیوارهای خانه ای در قدس نوشته شده بود و نشان صلیب شکسته نیز بر روی دیواری در قدس ترسیم شده است.

در ماههای اخیر، شهرک نشینان تندرو و فعالان راستگرا در فلسطین اشغالی ، با شعار "بهایی که باید پرداخت"، حملات خود را به فلسطینیان، عرب های ساکن فلسطین اشغالی و حتی نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی افزایش داده اند و در توجیه این حملات خود می گویند منافع آن ها نادیده گرفته می شود و این در حالی است که حقوق ساکنان اصلی فلسطین زیر پا گذشته می شود و آنان را از خانه و کاشانه شان بیرون رانده می شوند.

کلید واژه های مطلب: نویسنده   مشهور،   صهیونیست‌ها   را   نئونازی   قوم   یهود   نامید   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.