داعش عامل سوزاندن مزارع کشاورزان دیاله عراق

داعش عامل سوزاندن مزارع کشاورزان دیاله عراق shia+muslim                   
- فرمانداری منطقه السعدیه استان دیاله در شرق عراق ،داعش را به عنوان آغاز کننده جنگ اقتصادی معرفی کرد.

به گزارش مصاف به نقل از العالم، افزود : گروه ترویستی موسوم به دولت اسلامی شام و عراق " داعش " با سوزاندن اراضی زراعی ساکنان السعدیه و دیگر مناطق استان دیاله منبع روزی آنها را قطع کرده است و می خواهد آنها را دچار ترس و وحشت کند.
سومریه نیوز به نقل از احمد الزرکوشی فرماندار منطقه السعدیه در شمال شرق شهر بعقوبه مرکز استان دیاله گزارش داد : اعضای داعش دیشب (شنبه) مزارع منطقه السعدیه را آتش زدند که آتش سوزی چند ساعت ادامه داشت و باعث سوختن تعداد زیادی از درختان خرما و مرکبات شد در حالی که این مزارع به مدت چند دهه منبع رزق و روزی بسیاری از خانوارها بود .
الزرکوشی افزود : خانواده های متضرر باید غرامت دریافت کنند و عوامل آتش سوزی شناسایی و به دادگاه معرفی شوند.
فرات التمیمی معاون اول استاندار دیاله نیز در مصاحبه با سومریه نیوز گفت : سوزاندن مزارع منطقه السعدیه بیانگر وجود توطئه ای برای تخریب ثروت های ملی و نابود کردن منبع روزی اهالی منطقه است .
التمیمی افزود : داعش در چند روز گذشته بخش وسیعی از مزارع گندم مناطق قره تپه و شهر الخالص استان دیاله را تخریب کرد که احتمال دست درازی اش به مزارع مناطق دیگر استان نیز وجود دارد. 
معاون اول استاندار دیاله با بیان ا ینکه مزارع رزق و روزی بیش از 30 درصد ساکنان استان دیاله را تأمین می کنند، گفت : احتمالا اقدام داعش به سوزاندن مزارع مناطق دیگر استان به علت امتناع  ساکنان آن از همکاری با این گروه تروریستی بوده است. 
 

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.