اظهارات متناقض وزیر بحرینی درباره احترام به مذاهب

اظهارات متناقض وزیر بحرینی درباره احترام به مذاهب shia muslim                   
مسؤول بخش آزادی‌های مذهبی در مرکز دیده بان حقوق بشر بحرین تأکید کرد، اظهارات وزیر دادگستری آل خلیفه درباره احترام به مذاهب و ادیان، با واقعیتها در این کشور تناقض دارد.

به گزارش روز دوشنبه مصاف به نقل از العالم، شیخ "میثم سلمان" گفت: اظهارات "خالد بن علی آل خلیفه" وزیر دادگستری، اوقاف و امور اسلامی مبنی بر "هتاکی به هرمذهبی، به مثابه هتاکی به همه مذاهب و ادیان است "، با اقدامات رسمی رژیم کاملا متناقض است.
وی افزود: مقامات رسمی کشور 38 مسجدی که در سازمان اوقاف جعفری ثبت شده را به صورت غیر قانونی تخریب کردند.
گزارش کمیته مستقل حقیقت یاب بحرین نیز به دست داشتن چندین نهاد رسمی بحرینی از جمله وزارت دادگستری و امور اسلامی، شهرداری ها و سازمان برنامه ریزی شهری در تخریب غیر قانونی 5 درصد ازمساجد ثبت شده در سازمان اوقاف جعفری، اشاره دارد.
گزارش کمیته حقیقت یاب بحرین حاکی است، تخریب مساجد فقط با موافقت مقامات بلند پایه کشور در اداره تصمیم گیری اجرایی می شود.
شیخ سلمان خاطرنشان کرد: آیا تخریب 38 مسجد ثبت شده در سازمان اوقاف جعفری، دستور بستن بزرگترین مرکز مذهبی فقه جعفری، ممنوعیت آموزش فقه جعفری در مدارس رسمی و مخصوص، اخراج و کوچاندن علمای دین، توهین بی وقفه مذهبی در رسانه های رسمی و نیمه رسمی و تشویق بر اقدامات طایفه ای و اعمال تبعیض علیه پیروان مذهب جعفری از نظر رژیم توهین و هتاکی نیست.

کلید واژه های مطلب: اظهارات   متناقض   وزیر   بحرینی   درباره   احترام   به   مذاهب   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.