اخراج قاری مصری از الازهر به دلیل خواندن اذان شیعه

اخراج قاری مصری از الازهر به دلیل خواندن اذان شیعه shia muslim                   
دانشگاه الازهر ضمن اخراج یک قاری که اذان به سبک شیعیان گفته بود اعلام کرد: الازهر نماینده و مظهر اعتقادی اهل‌سنت است و به هیچ مسلک دیگری حق دخالت در امور خود را نمی‌دهد.

به گزارش مصاف به نقل ازخبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ الازهر بزرگترین دانشگاه اسلامی مصر یک قاری مصری را که به مسجد جامع کوفه عراق رفته و اذان را به سبک شیعیان گفته بود، اخراج کرد.

دکتر عباس شومان، رئیس دانشگاه الازهر در بیانیه خود گفت: ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است که نشان می‌دهد، قاری «فرج الله الشاذلی» در مسجد جامع کوفه اذان را به سبک شیعیان می‌گوید و بین مقتدیان خود از آماده‌سازی جامعه برای ظهور مهدی صحبت می‌کند و با آنها عهد می‌بندد که برای ظهور مهدی خود را آماده سازد.

شومان گفت: دانشگاه الازهر نماینده و مظهر اعتقادی اهل‌سنت است و به هیچ مسلک دیگری حق دخالت در امور خود را نمی‌دهد.

وی افزود: از وزیر امور دینی و اوقاف مصر درخواست می‌کنم که در حفظ اذان اسلامی در تمام مساجد مصر کوشش کند و در مورد اذان شیعی قاری فرج الله الشاذلی در عراق نیز تحقیق نماید.

گفتنی است که این ویدیو به سرعت در شبکه اجتماعی در حال انتشار است که نشان می‌دهد قاضی فرج الله الشاذلی در مسجد جامع کوفه اذان را به سبک شیعیان می‌گوید. وی روز جمعه گذشته این اذان را گفته است.

کلید واژه های مطلب: اخراج   قاری   مصری   از   الازهر   به   دلیل   خواندن   اذان   شیعه   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.