آب به شهر تشنه حلب باز می‌گردد

آب به شهر تشنه حلب باز می‌گردد shia muslim                   
پس از قطع ایستگاه اصلی آب انبار شهرک سلیمان الحلبی و قطع آب به روی شهروندان توسط تروریستها که تا آستانه فاجعه انسانی پیش رفت، با تلاش مسؤولان بار دیگر آب شهرک‌ها و محله‌های این شهر به تدریج در حال وصل شدن است.

به گزارش روز چهارشنبه مصاف به نقل از العالم،"مصطفی ملحیس "مدیر شرکت آب و فاضلاب و بهداشت حلب در گفت وگو با خبرگزاری رسمی سوریه "سانا" اعلام کرد: پمپاژ آب به چندین آب انبار اصلی شهرآغاز شده و به تدریج تا عصر امروز (چهارشنبه) آب سراسر شهر وصل می شود.
برخی منابع نیزدر شبکه اجتماعی فیس بوک اعلام کردند که ایستگاه آب انبار سلیمان الحلبی برای پمپاژ آب به استان حلب دوباره قابل بهره برداری شده است.
در همین خصوص سازمان هلال احمر سوریه در بخش حلب نیز خاطرنشان کرد که گروه های خدمت رسانی مسوول، با تلاش های بی وقفه و همکاری تیم های هلال احمر بار دیگر پمپاژ آب به ایستگاه سلیمان الحلبی برای آب رسانی به شهرک های شهر حلب به منظور تامین آب سالم را آغاز کرده اند.
شهر حلب در اوج تلاش مسوولان برای یافتن راهکار های جایگزین برای قطعی آب؛ به مدت 10 روز پی درپی از آب محروم بودند و مردم شهر به آب آشامیدنی و آب برای مصارف دیگر نیز دسترسی نداشتند.
رسانه های خبری در مدت زمان قطع آب، همواره تصاویر بسیاری از صف های طولانی مردم حلب در برابر شیرهای آب متصل به چاه های زیر زمینی و تصاویر کودکانی که با گاری های آهنی و چوبی آب را به منزل می رسانند، منتشر کرده اند.
یک منبع آگاه گفت: گروه تروریستی جبهه النصره برای اعمال فشار بر دولت سوریه و به منظور جلوگیری از بمباران مناطق تحت تسلط خود، به عمد آب منطقه حلب را قطع کرده است.
مردم این شهر پیش از این از آغاز عملیات آب رسانی به چندین منطقه حلب از جمله ایستگاه بغداد، شیخ طه، سلیمانیه و النیال پس از قطع نه روزه آب خبر دادند که البته این راهکار برای تامین آب، مدت زمان زیادی طول نکشید و به دلیل فشار ضعیف، انتقال آب به طبقات بالایی خانه ها میسر نبود.
گفتنی است علاوه برمناطقی در ریف دمشق و شهر السلمیه در ریف حماه بسیاری از مناطق سوریه از جمله شهرهای حماه، حمص و ادلب طی سه سال گذشته در معرض قطعی آب قرار گرفتند و در برخی مناطق قطعی آب به دهها روز رسیده و بهای هر متر مکعب آب به هزار لیره نیز افزایش یافته است.

کلید واژه های مطلب: آب   به   شهر   تشنه   حلب   باز   می‌گردد   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.