واکنش اتحادیه قاریان مصر به خواندن اذان به سبک شیعیان

واکنش اتحادیه قاریان مصر به خواندن اذان به سبک شیعیان shia muslim                   
رئیس اتحادیه قاریان قرآن کریم مصر گفت: باید با دکتر الطیب، رئیس الازهر و محمد مختار، وزیر اوقاف مصر هماهنگی‌هایی به عمل آید تا از سفر قاریان قرآن به کشورهای ایران و عراق ممانعت شود.

به گزارش مصاف به نقل ازخبرگزاری اهل بیت(ع)‌ ـ ابنا ـ پس از آنکه دانشگاه الازهر؛ بزرگترین دانشگاه اسلامی مصر یک قاری مصری را که به مسجد جامع کوفه عراق رفته و اذان را به سبک شیعیان گفته بود، اخراج کرد اتحادیه قاریان قرآن کریم مصر نیز عضویت وی را در این اتحادیه لغو کرد.
 
خبرگزاری مصری "اونا" نوشت: «فرج‌الله الشاذلی» مدتی پیش، در مسجد شهر کوفه عراق، اقدام به قرائت اذان به سبک شیعی کرده بود که این موضوع با واکنش شدید این اتحادیه مواجه شد.
 
«محمد محمود الطبلاوی» رئیس اتحادیه قاریان قرآن کریم مصر، در این باره گفت: باید با دکتر الطیب، رئیس الازهر و محمد مختار، وزیر اوقاف مصر هماهنگی‌هایی به عمل آید تا از سفر قاریان قرآن به کشورهای ایران و عراق ممانعت شود تا دیگر شاهد چنین صحنه‌هایی نباشیم.
 
دکتر عباس شومان، رئیس دانشگاه الازهر در بیانیه‌ای اعلام کرد: ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است که نشان می‌دهد، قاری «فرج الله الشاذلی» در مسجد جامع کوفه اذان را به سبک شیعیان می‌گوید و بین مقتدیان خود از آماده‌سازی جامعه برای ظهور مهدی صحبت می‌کند و با آنها عهد می‌بندد که برای ظهور مهدی خود را آماده سازد.
 
شومان گفت: دانشگاه الازهر نماینده و مظهر اعتقادی اهل‌سنت است و به هیچ مسلک دیگری حق دخالت در امور خود را نمی‌دهد.
 
وی افزود: از وزیر امور دینی و اوقاف مصر درخواست می‌کنم که در حفظ اذان اسلامی در تمام مساجد مصر کوشش کند و در مورد اذان شیعی قاری فرج الله الشاذلی در عراق نیز تحقیق نماید.
 
گفتنی است که این ویدیو به سرعت در شبکه اجتماعی در حال انتشار است که نشان می‌دهد قاضی فرج الله الشاذلی در مسجد جامع کوفه اذان را به سبک شیعیان می‌گوید. وی روز جمعه هفته گذشته این اذان را گفته است.

کلید واژه های مطلب: واکنش   اتحادیه   قاریان   مصر   به   خواندن   اذان   به   سبک   شیعیان   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.