انقلاب بحرین با پول عربستان سعودی سرکوب شد

انقلاب بحرین با پول عربستان سعودی سرکوب شد shia muslim                   
"بهار عربی" سه عرصه را در حکومت مورد آزمایش قرار داد «آزمایش سلامت دستگاه قضایی، آزمایش حرفه ای بودن رسانه‌ها و آزمایش تعهد ارتش به نقش خود

به گزارش مصاف به نقل از  شيعه آنلاين، خانم «لمیس ضیف» نویسنده و روزنامه نگار بحرینی به نقش رسانه ها در انقلاب بحرین اعتراض کرد و گناه بزرگ تر را در سرکوب انقلاب و به حاشیه راندن آن به عربستان تحمیل کرد.
 
او معتقد است "بیشتر رسانه ها یا با سکوت یا به حاشیه راندن و یا اقدامات منفی که باعث شد انقلاب بحرين غير قانوني جلوه داده شود، بر علیه اين انقلاب توطئه کردند". 
 
وي اضافه می کند که "اصحاب رسانه از کشورهای دارای دلارهای نفتی می ترسند و انقلاب بحرین با پول عربستان سرکوب شد."
 
"ضیف" که در سومین گردهمایی طرفداران آزادی رسانه در عمان پایتخت اردن سخن مي گفت، بی اطلاعی کشورهای اسلامی از ویرانی بسیاری از مساجد در بحرین را مورد انتقاد قرار داد و خشم خود را از عدم تشخيص بعضی از رسانه ها در صف بندی بیان کرد و گفت: "صف بندی ضد فلسطین" به هر حال نمی تواند قابل قبول باشد.
 
"ضیف" صحبتش را در اين گردهمايي با لطیفه ای تلخ شروع کرد و گفت: غول چراغ جادو بر یکی از شهروندان کشورهای "بهار عربی" ظاهر شد و از او درباره آرزویش پرسید. جوان گفت که می خواهد به همان روزی برگردد که پلیس تونس به صورت "بوعزیزی" سیلی زد و دست های پلیس را ببوسد تا سیلی نزند تا "بهار عربی" اتفاق نیفتد.
 
این نویسنده و فعال بحرینی خواستار ایجاد تغییر در جهان عرب و نفوذ حاکمان عرب شد. به اعتقاد او هر چند تغییری که در منطقه رخ داد منجر به پسرفت صدها ساله منطقه شد و شروع به ایجاد پاییز ناکامی و شکست برای خواست هدفمند ملت ها برای تغییرکرد.
 
"ضیف" گفت: رسانه ها پاکی کافی را در طول دو سال گذشته به دست نیاوردند و شعارهای مختلفی دادند که بیشتر آنها تک بعدی و به دور از واقعيت در نقل حوادث بود.
 
اين نويسنده بحرين افزود: "بهار عربی" سه عرصه را در حکومت مورد آزمایش قرار داد «آزمایش سلامت دستگاه قضایی، آزمایش حرفه ای بودن رسانه ها و آزمایش تعهد ارتش به نقش خود».
 
خانم «لمیس ضیف» در پايان گفت: بنده معتقدم صداقت و حرفه ای بودن در بيشتر رسانه هاي عربي وجود ندارد.

کلید واژه های مطلب: انقلاب   بحرین   با   پول   عربستان   سعودی   سرکوب   شد   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.