آیت‌الله مکارم: «بوکو حرام»ها بیگانه از اسلام هستند

آیت‌الله مکارم: «بوکو حرام»ها بیگانه از اسلام هستند shia muslim                   
شنیده‌ایم برخی مفتیان بزرگ اهل سنت نیز تنفر و بیگانگی خود را از این افراد و از این کارها اعلام کردند، تا بدانند که نمی‌شود این وصله‌ها را به اسلام چسباند.

به گزارش مصاف به نقل از شيعه آنلاين  روابط عمومی دفتر آیت‌الله مکارم‌شیرازی، یکی از مراجع عظام تقلید به گروه تروریستی بوکو حرام اشاره کرد و گفت: این گروه خودشان را منتسب به اسلام می‌کنند در حالی که بیگانه از اسلام هستند.
 
حضرت آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی در آغاز درس خارج فقه خود از حضور گسترده و پرشور مردم به ویژه جوانان عزیز در مراسم معنوی اعتکاف قدردانی کردند.
 
وی خاطرنشان کرد: مراسم معنوی اعتکاف با شور و شعف و آبرومندی پایان یافت و در واقع خاری در چشم دشمنان اسلام و آنهایی بود که می‌گویند مردم از دین و اسلام فاصله گرفته‌اند.
 
این مرجع تقلید با اشاره به ارائه آمار مراسم معنوی اعتکاف از سوی مسئولان مبنی بر این که حدود 70 درصد از شرکت کنندگان جوانان بوده اند، این مسئله را در بردارنده پیام‌های بسیار دانست و تاکید کرد: این مسئله نشان می‌دهد که تا چه اندازه جوانان پایبند به مسائل اسلامی هستند که حتی امر مستحب دشواری مانند اعتکاف را با جان و دل پذیرا می‌شوند و حتی عده‌ای که در قرعه‌کشی نوبت به آنها نمی‌رسد بسیار ناراحت و نگران هستند از این که چنین توفیقی نصیب شان نشده است.
 
وی با یادآوری این نکته که در اسلام برنامه های مختلفی برای تحول افراد و جامعه پیش بینی شده است، خاطرنشان کرد: نماز جمعه،‌ مراسم عمره، مراسم حج، مراسم ماه رمضان، مراسم نمازهای عید، مراسم اعتکاف و امثال این امور هر کدام می‌تواند منشأ تحول اساسی در جامعه باشد.
 
حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی در ادامه سخنان خود به گروه تروریستی بوکوحرام اشاره و تاکید کرد: این گروه که خودشان را منتسب به اسلام می کنند در حالی که بیگانه از اسلام هستند، بیش از 200 دختر دانش آموز را به اسارت گرفته‌اند و گفته‌اند که می‌خواهیم هر کدام را به مبلغ ناچیزی بفروشیم!
 
وی تصریح کرد: گناه این دختران این بوده که در مدرسه درس می‌خواندند و اعتقاد این گروه این است که دختران نباید درس بخوانند لذا باید اسیر شوند.
 
استاد حوزه علمیه قم با بیان این که همه این مسائل آثار شجره خبیثه‌ای است که به دست تکفیری ها غرس شده، اظهار داشت: دنیا بداند که اینها از اسلام بیگانه‌اند و اصلا مسلمان نیستند. اینها خارج از اسلام و به عقیده ما وحشیانی هستند که نام انسان را هم نباید بر آنها گذارد.
 
وی ضمن تاکید بر لزوم هوشیاری در مقابل چنین گروه های نادان و دوراز عقل و منطقی، گفت: باید مراقب بود مبادا همین ها بهانه ای در دست دشمنان ما در اروپا و آمریکا شود و آنها بر ضد اسلام تبلیغات کنند و بگویند ببینید مسلمانان دارند چه کار می کنند.
 
حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی با تاکید مجدد بر این که چنین گروه و افرادی بیگانه از اسلام و نامسلمان هستند، هشدار داد: ممکن است که اینها از سوی دشمنان اسلام تحریک شده باشند تا بعد بتوانند با مستمسک قرار دادن اعمال زشت آنان، بر ضد اسلام و مسلمین تبلیغ کنند.
 
وی اضافه کرد: شنیده‌ایم برخی مفتیان بزرگ اهل سنت نیز تنفر و بیگانگی خود را از این افراد و از این کارها اعلام کردند، تا بدانند که نمی‌شود این وصله‌ها را به اسلام چسباند.
 
«بوکوحرام» نامی است که یک گروه تندرو بنیادگرا در شمال نیجریه بر خود نهاده است.
 
حدود 200 الی 300 دانش‌آموز دختر نیجریه‌ای چندی پیش توسط شورشیان بوکوحرام از مدرسه‌ای در شهر شیبوک در استان بورنو در شمال شرق نیجریه ربوده شدند.
 
در سال‌های اخیر و پس از موج بیداری اسلامی غرب به شدت در تلاش است تا به فعالیت‌ گروه‌های سلفی و افراط‌گرا دامن بزند.
 
وقایع سوریه نمونه‌ای تام از دخالت غرب در تقویت ترویست‌های افراطی است که سعی دارند چهره‌ای مخدوش از اسلام را به جهان مخابره کنند.

کلید واژه های مطلب: آیت‌الله   مکارم      «بوکو   حرام»ها   بیگانه   از   اسلام   هستند   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.