مقامات مصری تابعیت عضو ارشد حماس را لغو کردند

مقامات مصری تابعیت عضو ارشد حماس را لغو کردند shia muslim                   
مقامات مصری از لغو تابعیت "محمود الزهار" یکی از رهبران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) و 11 نفر از افراد خانواده وی خبر دادند.

به گزارش مصاف به نقل از  پایگاه خبری شبکه العالم، سرلشکر "حسین الریدی" معاون وزیر کشور در اداره گذرنامه ها، مهاجرت و تابعیت گفت: از ماه مه 2011 تاکنون ، 24 هزار فلسطینی تابعیت مصری گرفته اند که هشت هزار نفر از آنان در زمان محمد مرسی، رییس جمهوری وقت، موفق به دریافت آن شده اند.

وی افزود: تابعیت الزهار و 11 نفر از خانواده وی به دلیل پیوستن به سازمان حماس لغو شد، تابعیت شیخ "یوسف قرضاوی" نیز در صورت اثبات پیوستن وی به هر سازمان تروریستی خارجی لغو خواهد شد و کمیته های امنیتی برای بررسی پرونده های همه فلسطینیانی که تابعیت این کشور را گرفته اند، تشکیل شده است.

این مسئول مصری خاطرنشان کرد: اعطای تابعیت مصری بدون قید و شرط، به کسانی که اقدامات ارزشمندی برای کشور کرده اند از حقوق ریاست جمهوری است و خارجی هایی که تابعیت مصری گرفته اند نیز باید پنج سال پس از دریافت تابعیت مصری، در انتخابات شرکت کنند.

پس از انقلاب 25 ژانویه در مصر الزهار و شماری از فلسطینیهای ساکن نوار غزه بر اساس قانون مصر به دلیل مصری بودن مادرشان توانستند تابعیت مصری بگیرند. مادر الزهار مصری و از استان اسماعیلیه است.

کلید واژه های مطلب: مقامات   مصری   تابعیت   عضو   ارشد   حماس   را   لغو   کردند   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.