مقامات مصری تابعیت عضو ارشد حماس را لغو کردند

مقامات مصری تابعیت عضو ارشد حماس را لغو کردند shia+muslim                   
مقامات مصری از لغو تابعیت "محمود الزهار" یکی از رهبران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) و 11 نفر از افراد خانواده وی خبر دادند.

به گزارش مصاف به نقل از  پایگاه خبری شبکه العالم، سرلشکر "حسین الریدی" معاون وزیر کشور در اداره گذرنامه ها، مهاجرت و تابعیت گفت: از ماه مه 2011 تاکنون ، 24 هزار فلسطینی تابعیت مصری گرفته اند که هشت هزار نفر از آنان در زمان محمد مرسی، رییس جمهوری وقت، موفق به دریافت آن شده اند.

وی افزود: تابعیت الزهار و 11 نفر از خانواده وی به دلیل پیوستن به سازمان حماس لغو شد، تابعیت شیخ "یوسف قرضاوی" نیز در صورت اثبات پیوستن وی به هر سازمان تروریستی خارجی لغو خواهد شد و کمیته های امنیتی برای بررسی پرونده های همه فلسطینیانی که تابعیت این کشور را گرفته اند، تشکیل شده است.

این مسئول مصری خاطرنشان کرد: اعطای تابعیت مصری بدون قید و شرط، به کسانی که اقدامات ارزشمندی برای کشور کرده اند از حقوق ریاست جمهوری است و خارجی هایی که تابعیت مصری گرفته اند نیز باید پنج سال پس از دریافت تابعیت مصری، در انتخابات شرکت کنند.

پس از انقلاب 25 ژانویه در مصر الزهار و شماری از فلسطینیهای ساکن نوار غزه بر اساس قانون مصر به دلیل مصری بودن مادرشان توانستند تابعیت مصری بگیرند. مادر الزهار مصری و از استان اسماعیلیه است.

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.