حضور قاریان خردسال در «سحر اولی‌ها»/ پخش سری جدید در رمضان 93

حضور قاریان خردسال در «سحر اولی‌ها»/ پخش سری جدید در رمضان 93 shia muslim                   
«سحر اولی‌ها» به تهیه کنندگی و کارگردانی احمد درویش علیپور در ۳۰ قسمت ۶۰ دقیقه‌ای برای کودکان و نوجوانان تولید می‌شود.

به گزارش مصاف به نقل از فارس، در گفت و گویی با درویش علیپور افزود : این برنامه که برای پخش در ماه مبارک رمضان در نظر گرفته شده و اکرم محمدی خواه اجرای آن را بر عهده خواهد داشت، مخصوص روزه اولی‌ها یا «سحراولی‌ها» است، یعنی کودکان و نوجوانانی که اولین سال تکلیفشان است و برای نخستین بار قصد روزه‌گرفتن دارند.
 
وی با اعلام اینکه «سحر اولی‌ها» رمضان ۹۳ برای سومین سال متوالی روی آنتن می‌رود، افزود: رویکرد ما نسبت به سال‌های گذشته تغییر شگرفی نخواهد داشت، اما سعی خواهیم کرد با نگاه متفاوت و تازه تری به موضوعات مطرح شده، بپردازیم.
 
کارگردان «کتابخانه پورنگ» درباره آیتم‌های ویژه برنامه سحر ماه مبارک رمضان در شبکه دو هم گفت: یکی از آیتم‌های این برنامه دعای کودکان است، همچنین از قاریان خردسال کودک هم استفاده خواهد شد.
 
درویش علیپور با اعلام اینکه «سحر اولی‌ها» امسال به رعایت یکسری احکام شرعی موظف می‌شوند، گفت: در برنامه امسال یک روحانی با بیانی روان و متفاوت با بچه‌ها درباره احکامی که یک روزه دار باید بداند گفتگو خواهد کرد.
 
وی افزود: همانطور که از اسم و مجری برنامه پیداست، «سحر اولی‌ها» ی ۹۳ با‌‌ همان رویکرد سالهای گذشته روی آنتن می‌رود، سعی نخواهیم کرد تحولی بنیادین در اصل برنامه ایجاد کنیم، اما قطعا در بحث گرافیک و زیبایی‌شناسی تصویری تغییراتی ایجاد خواهد شد.
 
این تهیه کننده تصریح کرد: مخاطبان اصلی این برنامه کودکان سحر اولی هستند، چه آنهایی که مکلف شدند و روزه می‌گیرند و چه آنهایی که توانایی روزه گرفتن ندارند و فقط به قصد دعا و نیایش پدر و مادر‌هایشان را در سحر همراهی می‌کنند.
 
وی گفت: در واقع آموزه‌هایی که ما برای این برنامه در نظر گرفتیم برای همه گروه‌های سنی مفید خواهد بود، این برنامه هر چند که برای کودکان طراحی شده و بیانی کودکانه دارد، اما از نظر محتوایی برای بزرگتر‌ها هم مفید خواهد بود.
 
درویش علیپور گفت: معتقدم هر برنامه خوش ساخت، فارغ از اینکه برای چه گروه سنی طراحی شده باشد، برای همه جذاب خواهد بود، علاوه براین دعا و نیایش هر چند با ادبیات کودکان خوانده شود، باز هم حرف دل بزرگترهاست و نمی‌توان برای آن گروه سنی خاصی تعریف کرد، در واقع «سحر اولی‌ها» به لحاظ محتوایی حرف‌هایی هم برای بزرگتر‌ها در دل خود دارد و می‌تواند برای خانواده‌های ایرانی جذاب باشد.
 
این کارگردان افزود: آخرین تجربه من همکاری با تیم پورنگ به عنوان کارگردان بود، برنامه‌ای که به دلیل علاقه خاص بچه‌ها شاخص شد، اما باید بگویم سالهای سال برای کودکان و نوجوان برنامه سازی کردم، تجربه برنامه مذهبی را نیز در کارنامه خود دارم و سعی خواهم کرد از همه این داشته‌ها در تولید هر چه بهتر «سحر اولی» ۹۳ استفاده کنم.
 
به گفته درویش علیپور این برنامه مرحله طراحی‌های مقدماتی را پشت سر می‌گذارد و محمد علیپور نویسندگی آن را بر عهده خواهد داشت.
 
«سحر اولی‌ها» کاری از گروه معارف شبکه دو سیماست، این برنامه که امسال سومین سال پخش خود را پشت سر خواهد گذشت، سال گذشته با عنوان «ماه ترین ماه» روی آنتن شبکه دو رفت و با اقبال خوبی از سوی مخاطبان مواجه شد.
 

کلید واژه های مطلب: حضور   قاریان   خردسال   در   «سحر   اولی‌ها»      پخش   سری   جدید   در   رمضان   93   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.