ممنوعیت تظاهرات علیه بوکوحرام در کومور

ممنوعیت تظاهرات علیه بوکوحرام در کومور shia muslim                   
استانداری شهر مورونی در کومور اعلام کرد که به دلیل ایجاد راهبندان تظاهرات مردم در اعتراض به ربوده شدن بیش از 200 دانش آموز دختر در نیجریه ممنوع است.

به گزارش مصاف به نقل ازخبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ استانداری مورونی، پایتخت کومور روز چهارشنبه اعلام کرد به دلیل ایجاد راهبندان تظاهرات در اعتراض به ربوده شدن بیش از 200 دانش آموز دختر در نیجریه را به دست گروه افراطی بوکوحرام ممنوع می‌کند.
 
این استانداری در بیانیه ای به سازمان غیردولتی که خواستار برگزاری این تظاهرات شده است اعلام کرد به دلیل ایجاد راهبندان امکان دادن مجوز برای راهپیمایی در خیابان های پایتخت ممکن نیست.
 
به گزارش خبرگزاری فرانسه از مورونی، استانداری اعلام کرد برای رساندن پیام خود بهتر است در رسانه ها بیانیه بدهید.
 
ناصر آسومانی از مسئولان سازمان غیردولتی مائیچا Maeecha که برای این تظاهرات فراخوان داده است در برابر نزدیک به 100 دانش آموز که در ورودی دبیرستانی که قرار بود نقطه آغاز تظاهرات باشد، تجمع کرده بودند در بیانیه ای گروگان گیری بوکوحرام را عملی نفرت انگیز و مغایر با حقوق اساسی انسانی دانست.
 
وی گفت: هیچ آیه ای از قرآن و هیچ اصول مذهبی این گروگان گیری را توجیه نمی‌کند. بوکوحرام دشمن اسلام است و از اصول پیامبر پیروی نمی‌کند.
 
مائیچا یک سازمان غیردولتی توسعه است که محور اصلی فعالیت‌های آن را حقوق کودکان و آموزش تشکیل می‌دهد.
 
بیش از یکماه پیش شبه نظامیان بوکوحرام به مدرسه‌ای در روستای چیبوک واقع در نیجریه حمله کردند و دختران این مدرسه را که مشغول امتحان بودند را ربودند. تعدادی از این دختران توانستند بگریزند، اما 200 نفر در اسارت باقی مانده‌اند.

کلید واژه های مطلب: ممنوعیت   تظاهرات   علیه   بوکوحرام   در   کومور   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.