اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری مصر در خارج از این کشور

اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری مصر در خارج از این کشور shia+muslim                   
منابع خبری روز چهارشنبه نتایج شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری مصر در خارج از این کشور را اعلام کردند.

به گزارش مصاف به نقل ازخبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ رسانه های خارجی گزارش دادند که ارتشبد عبدالفتاح السیسی نامزد انتخابات ریاست جمهوری مصر بیشترین آراء را در خارج از کشورش بدست آورده است.
 
خالد ثروت سفیر مصر در اردن اعلام کرد که ارتشبد عبدالفتاح السیسی نامزد انتخابات ریاست جمهوری مصر در این کشور و در حوزه انتخابیه سفارت مصر در امان و کنسولگری عقبه با کسب 10 هزار 505 رای در مقابل 282 رای رقیب خود حمدین صباحی پیشتاز است.
 
ثروت روز چهارشنبه گفت: استقبال مصری ها در اردن از انتخابات ریاست جمهوری در مقایسه با انتخابات گذشته بی سابقه بود.
 
از سوی دیگر بر پایه همین گزارش، 93 درصد مصری های شرکت کننده در انتخابات ریاست جمهوری خارج مصر مقیم عربستان به السیسی و هفت درصد آنان به حمدین صباحی رای دادند.
 
سفارت مصر در ریاض با صدور بیانیه ای خاطرنشان کرد: از مجموع 76 هزار و 609 شرکت کننده در انتخابات که به مدت پنج روز از 15 تا 19 ماه مه جاری برگزار شد، السیسی 70 هزار و 269 رای و صباحی پنج هزار و 213 رای را به دست آوردند.
 
این در حالی است که یک هزار و 129 رای باطل اعلام شد.
 
بیانیه مزبور افزود: از سوی دیگر در حوزه انتخابیه شهر جده در عربستان از مجموع 37 هزار و 90 رای اخذ شده، السیسی 34 هزار و 304 رای و صباحی دو هزار و 164 رای را به دست آوردند.
 
سفارت مصر در برخی دیگر از کشورهای عربی حوزه خلیج فارس اعلام کردند که السیسی بیشترین آرا را به خود اختصاص داده است.
 
انتخابات ریاست جمهوری مصر در داخل این کشور پنجم و ششم خرداد برگزار می شود.
 
در این انتخابات که پس از برکناری محمد مرسی رییس جمهوری منتخب این کشور توسط ارتش صورت می گیرد، ارتشبد السیسی و حمدین صباحی با یکدیگر رقابت می‌کنند.

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.