نشست عقلانیت و اعتدال گرایی در سیاست خارجی برگزار شد

نشست عقلانیت و اعتدال گرایی در سیاست خارجی برگزار شد shia muslim                   
با حضور مقامات ارشد وزارت امور خارجه و اساتید حوزه نشست عقلانیت و اعتدال گرایی در سیاست خارجی برگزار شد.

به گزارش مصاف به نقل از ـ ابنا ـ نشست عقلانیت و اعتدال گرایی در سیاست خارجی صبح امروز  پنج شنبه ـ 1 خرداد ـ در سالن شهید آوینی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با حضور مقامات ارشد وزارت امور خارجه و اساتید حوزه برگزار شد.
 
در ابتدای این نشست «حجت الاسلام مهاجرنیا» دبیر علمی انجمن های علمی حوزه درباره اهداف برگزاری این نشست و اهمیت تولید علم و نظریه پردازی سخنرانی کرد.
 
«دکتر پورفرد» نائب رئیس انجمن مطالعات علوم سیاسی سخنران بعدی این نشست بود که در مورد فعالیت های انجمن مطالعات علوم سیاسی به بیان گزارش پرداخت.
 
سخنران بعدی «حمید مکارم» رییس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در قم بود که بر اهمیت اعتدال در سیاست خارجی تاکید کرد و گفت: هدف از این همایش جریان سازی پژوهشی است.
 
«حجت الاسلام والمسلمین عباسی» مديرگروه فلسفه و كلام مجتمع آموزش عالي امام خميني(ره) سخنران دیگر این نشست اظهار داشت: در حوزه های علمیه کارهای پژوهشی انجام شده است ولی تاکنون به مرحله کاربردی نرسیده است. و باید با آرمان گرایی و واقع گرایی در سیاست خارجی فعال باشیم.
 
در ادامه پیام «آیت الله جوادی آملی» قرائت شد و «حسن قشقاوی» معاون پارلمانی و کنسولی مجلس، «دکتر مصطفی زهرانی» مدیرکل دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی، «حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی میرباقری»، رییس فرهنگستان علوم اسلامی قم و «حجت الاسلام و المسلمین دکتر داوود فیرحی»، استاد حوزه و دانشگاه درباره موضوع نشست به بیان دیدگاههای خود پرداختند.
 

کلید واژه های مطلب: نشست   عقلانیت   و   اعتدال   گرایی   در   سیاست   خارجی   برگزار   شد   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.