بیش از ۱۰۰ آمریکایی علیه نظام سوریه می‌جنگند

بیش از ۱۰۰ آمریکایی علیه نظام سوریه می‌جنگند shia muslim                   
منابع خبری آمریکا به نقل از یک مسئول اطلاعاتی این کشور فاش کردند که بیش از ۱۰۰ آمریکایی در کنار تروریست‌های سوریه علیه دولت سوریه می‌جنگندند.

به گزارش مصاف به نقل از ـ ابنا ـ گزارشات اخیر اطلاعات آمریکا نشان می دهد که بیش از 100 آمریکایی به گروه های تکفیری در سوریه پیوستند و مشغول جنگ علیه نظام سوریه هستند.
 
نشریه آمریکایی "دیلی بیست"، ضمن انتشار این خبر به نقل از مسئولان دستگاه اطلاعاتی آمریکا، نوشت: مقامات کاخ سفید از بازگشت این افراد به آمریکا و دست زدن به اقدامات تروریستی احساس نگرانی می‌کنند.
 
بر اساس این گزارش، 6 تا 12 نفر از این عناصر مسلح آمریکایی که به سوریه رفته بودند به آمریکا بازگشتند.
 
یک مسئول اطلاعاتی آمریکا گزارش داد که محل حضور برخی از آنها را شناسایی کردیم اما مقدار مشکلات بیشتر از آن چیزی است که می دانیم.
 
روزنامه نیویورک تایمز نیز چندی پیش گزارش داده بود که اطلاعات آمریکا سال گذشته "ده ها آمریکایی" که به گروه های تروریستی وابسته به القاعده سوریه را شناسایی کرده بود. این در حالی است که این رقم ابتدا سال جاری میلادی به 70 نفر رسیده بود و این عدد اخیرا به بیش از 100 نفر رسیده است.
 
این مسئول سازمان اطلاعات آمریکا به نشریه "دیلی بیست" گفته بود که "آژانس امنیت ملی آمریکا توانایی رصد هزاران افراطی را ندارد و این نگرانی در آمریکا وجود دارد که این عناصر افراطی در حالی که با القاعده ارتباط دارند به آمریکا بازگردند.

کلید واژه های مطلب: بیش   از   ۱۰۰   آمریکایی   علیه   نظام   سوریه   می‌جنگند   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.