گروه جیش العدل، مسوول اقدام تروریستی صبح چهارشنبه در سیستان و بلوچستان

گروه جیش العدل، مسوول اقدام تروریستی صبح چهارشنبه در سیستان و بلوچستان shia muslim                   
سه تن از نیروهای مهندسی سپاه پاسداران صبح چهارشنبه در جاده مرزی سراوان بر اثر برخورد با یک تله انفجاری شهید شدند. گروه موسوم به "جیش‌العدل" مسوولیت این عملیات را بر عهده گرفت.

به گزارش مصاف به نقل از ایرنا، معاون استاندار سیستان و بلوچستان، خبر داد که سه نفر از نیروهای مهندسی سپاه پاسداران صبح روز چهارشنبه (۲۷ آذر/۱۸ دسامبر) هنگام عزیمت برای اجرای طرح عمرانی و نظامی در جاده مرزی سراوان بر اثر برخورد با یک تله انفجاری کشته شدند.

به گفته شیخ‌زاده، این انفجار زمانی رخ داد که یک گروه از نیروهای سپاه برای اجرای طرح انسداد مرز از محل میل ۱۸۸ مرزی به سمت میل ۱۹۰ در حرکت بودند.رجبعلی شیخ زاده همچنین در گفت وگو با مهر بیان کرد: مقارن ساعت 6 و 30 دقیقه صبح چهارشنبه بر اثر کارگذاری یک تله انفجاری در مسیر تردد خودرو‌های مهندسی سپاه در نقطه صفر مرزی سراوان 3 تن از نیروهای سپاه پاسداران به درجه رفیع شهادت نایل شدند.او حمله کنندگان به نیروهای سپاه را  خرده اشرار خواند و از توضیحات بیشتر در خصوص این حادثه خودداری کرد.خبرگزاری فارس اسامی کشته‌شدگان را "سروان پاسدار حسن باعثی"، "ستوان دوم پاسدار ابوالفضل احمدی" و "پاسدار علی توحیدی‌تبار" اعلام کرده است.

گروه جیش العدل، مسوول عملیات

همچنین به نوشته دویچه وله، گروه موسوم به "جیش العدل" با انتشار بیانیه‌ای در وبسایت خود، مسوولیت عملیات تروریستی صبح چهارشنبه سراوان را بر عهده گرفته است.جیش العدل در بیانیه خود برنامه ریزی این عملیات تروریستی را تشریح کرده و انهدام خودروی حامل افسران سپاه را توضیح داده است.این گروه در بیانیه خود این اقدام تروریستی را در راستای اقدامات تلافی جویانه و فرقه گرایی تعریف کرده است.

کلید واژه های مطلب: گروه   جیش   العدل،   مسوول   اقدام   تروریستی   صبح   چهارشنبه   در   سیستان   و   بلوچستان   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.