عمران الزعبی: سوریه در هر لحظه در کنار ایران خواهد بود

عمران الزعبی: سوریه در هر لحظه در کنار ایران خواهد بود shia+muslim                   
وزیر اطلاع رسانی سوریه، با اشاره به اینکه مسئله فلسطین مسئله اصلی و محوری سوریه خواهد بود، تاکید کرد: سوریه در هر لحظه و هر زمانی در کنار ایران و مسائل به حق آن خواهد بود.

به گزارش مصاف به نقل از ابنا ـ عمران الزعبی در پیام خود به اجلاس اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی در تهران که به صورت ویدئو کنفرانس پخش شد گفت: سوریه در بیان تحولاتی که در این کشور روی می‌دهد و بیان فشارهای سیاسی و اقتصادی که بیش از سه سال است به طور مستقیم و بیش از چهار یا پنج دهه است به طور غیر مستقیم با آنها مواجه است به شما به عنوان دوستان، متحدان، شرکاء و برادرانش تکیه می کند.

وی گفت: تلاش ها و فشارها علیه سوریه از طریق تلاش برای نابود کردن زیربنای صنعتی، تجاری، مالی، زیرساخت های آن صورت می‌گیرد. از این روست که روزانه مشاهده می‌کنید گروه های مسلح تروریستی به بخش تامین برق، بهداشت و پزشکی، مدارس و دانشگاه ها در سوریه حمله می کنند. شما می بینید که آنها چگونه به مساجد، کلیساها و مراکز عبادت یورش می برند تا تمدن و هویت فرهنگی سوریه را نابود کنند.

وزیر اطلاع رسانی سوریه گفت: از این فرصت استفاده می‌کنم تا به همه شما افراد حاضر در اجلاس بگویم که سوریه ای که شما آن را می‌شناسید بر مواضع خود باقی و در اصول خود ثابت قدم است. سوریه در هر لحظه و در هر زمانی در کنار ایران در موضوع های به حق آن و در کنار عراق و در کنار ملت خود در جزیره العرب خواهد بود. سوریه در کنار ملت فلسطین خواهد بود و مسئله فلسطین مسئله محوری و اصلی آن و رویارویی عربی- اسرائیلی نیز مسئله اساسی ما خواهد بود. ما برای جلوگیری از درگیری‌ها و تلاش‌ها برای نابود کردن امت اسلامی در کنار مسلمانان جهان خواهیم بود. ما همیشه حسن نیت دوستان و برادرانمان را در مبانی اخلاقی و مدنی مد نظر خواهیم داشت. این سوریه و این دمشق است و من همیشه به شما آزادگان و شرافتمدان در تهران و همه جهان سلام و درود می‌فرستم.

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.