تشییع نمادین امام موسی کاظم(ع) در کربلای معلی

تشییع نمادین امام موسی کاظم(ع) در کربلای معلی shia muslim                   
با حضور خیل عظیم شیعیان و محبان اهل‌بیت عصمت و طهارت مراسم تشییع نمادین پیکر امام هفتم شیعیان در کربلای معلی برگزار و تشییع کنندگان به طرف صحن مقدس کاظمین حرکت کردند.

به گزارش مصاف به نقل از ابنا ـ همزمان با سالروز شهادت حضرت امام موسی کاظم(ع) مراسم تشییع نمادین این امام همام با حضور خیل عظیم شیعیان و محبان اهل‌بیت عصمت و طهارت در حرم مطهر امام حسین(ع) برگزار شد.

شیعیان عراق رسم حمل تابوت بر روی پل‌های واقع بر روی روهای دجله و فرات را از سال‌های دور انجام داده و امسال نیز همانند سال‌های گذشته به بازسازی صحنه حمل تابوت نمادین امام موسی کاظم(ع) پرداخته و در رثای این امام همام به سوگ نشستند.

دسته های زنجیر زنی و سینه زنی نیز پشت تابوت نمادین به عزاداری پرداخته و سایر مردم نیز با ناله و اندوه، سالروز شهادت هفتمین امام و پیشوای خود را در غم و اندوه بسر کردند.

این مراسم صبح روز یکشنبه 25 رجب المرجب سال 1435 مصادف با 4 خردادماه 1393 و با حضور جمعیت بزرگی از پیروان و دوستداران خاندان عصمت و نبوت در کربلای معلی برگزار و تشییع کنندگان به طرف صحن مقدس کاظمین حرکت کردند.

تولیت آستانه مقدس کاظمین امروز اعلام کرد که بیش از 8 میلیون زائر برای زیارت مرقد مطهر امام موسی کاظم و امام محمد تقی علیهما السلام وارد کاظمین شده‌اند.

بر اساس این گزارش امسال 43 رسانه داخلی و خارجی مراسم عزاداری شهادت امام موسی کاظم(ع) پوشش می‌دهند.

«جمال الدباغ» مسؤول تولیت آستانه مقدس کاظمین در جمع خبرنگاران گفت: بیش از 8 میلیون زائر در مراسم سالروز شهادت امام موسی کاظم (ع) شرکت کردند، و نقل و انتقال زائران با همکاری گسترده وزارت کشور و استانداری بغداد ادامه دارد.

زائرانی که از مناطق مختلف با پای پیاده عازم این شهر شده اند تاکید کردند، تهدیدات تروریستی را که کاروان‌های زائران را هدف گرفته است به چالش می کشند ، آنها همچنین خواستار وحدت کلمه و نفی تروریسم شدند.

همچنین «نوری المالکی» نخست وزیر عراق نیز به عزاداران و سوگواران هفتمین امام شیعیان پیوست.

نوری المالکی که با جماع نظر ائتلاف دولت قانون به کاندیداتوری برای تصدی پست نخست وزیری معرفی شده است روز گذشته ساعاتی را در میان میلیون‌ها عزادار حضرت امام موسی کاظم(ع) حضور یافت.

کلید واژه های مطلب: تشییع   نمادین   امام   موسی   کاظم(ع)   در   کربلای   معلی   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.