اسلام‌هراسی اتوبوسی در واشنگتن

اسلام‌هراسی اتوبوسی در واشنگتن shia+muslim                   
اخیرا تبلیغاتی با محتوای متهم کردن اسلام به یهودستیزی و تشبیه رهبران جهان اسلامی به هیتلر، بر بدنه اتوبوس‌های شهری واشنگتن دی.سی، پایتخت آمریکا، نقش بسته است.

به گزارش مصاف به نقل از مشرق، اخیرا تبلیغاتی با محتوای متهم کردن اسلام به یهودستیزی و تشبیه رهبران جهان اسلامی به هیتلر، بر بدنه اتوبوس‌های شهری واشنگتن دی.سی،‌ پایتخت آمریکا، نقش بسته است.

طول این تبلیغات اتوبوسی حدود ۶/۴ متر است که بر بدنه ۲۰ اتوبوس شهری واشنگتن نصب شده است.

در این تبلیغات، تصویر هیتلر در کنار امین الحسین به نمایش درآمده و به دروغ ادعا شده که امین الحسین، رهبر جهان اسلام! بوده است؛ این در حالی است که او از علمای مبارز فلسطینی بود اما هیچ‌گاه در حد رهبر جهان اسلام به حساب نیامده است.

در این تبلیغات خیابانی، متنی به این شرح نوشته شده است: «نفرت از یهود در اسلام: آنچه در قرآن آمده است. دو سوم از کمک‌های آمریکا به کشورهای اسلامی صورت می‌گیرد. نژادپرستی را متوقف کنید. کمک به کشورهای اسلامی را متوقف کنید.» جالب آن که در زیر این متن گستاخانه، جمله‌ای در ترک دعوی پیگیری‌های حقوقی از سوی سازمان حمل و نقل واشنگتن به چشم می‌خورد که مشخص است با هدف رفع تکلیف از مقامات محلی و دولتی آمریکا از این تبلیغات اسلام‌ستیزانه و نادرست است.

گفته می‌شود این تبلیغات اتوبوسی تا اواسط ماه ژوئن (اواخر خردادماه) ادامه خواهد داشت. این تبلیغات اسلام‌هراسانه از سوی گروه دفاع از آزادی آمریکا American Freedom Defense Initiative (AFDI)صورت گرفته است. اتحادیه جهانی ضدافترا، این گروه را که ادعای حمایت از حقوق بشر دارد، یک گروه ضداسلام معرفی کرده است.


 

گروه دفاع از آزادی آمریکا مدعی شده که این تبلیغات را در پاسخ به تبلیغات ضد یهود گروه مسلمانان آمریکایی حامی فلسطین American که ماه گذشته در اتوبوس‌های شهری واشنگتن انجام شد صورت داده‌اند Muslims for Palestine (AMP)

تبلیغات مورد اشاره گروه دفاع از آزادی آمریکا، به تصویر عمو سام (نماد آمریکا) که پرچم رژیم صهیونیستی را در دست داشت، مربوط است که ۱۵ آوریل گذشته هم‌زمان با روز مالیات در آمریکا در سطح واشنگتن مشاهده شد. در آن تبلیغات از دولت آمریکا خواسته شده بود از تداوم کمک به رژیم صهیونیستی از محل مالیات مردم آمریکا خودداری کند.


دکتر اوسامه ابوالرشید عضو هیئت مدیره گروه مسلمانان آمریکایی حامی فلسطین در این باره گفته است:‌ در شرایط سخت اقتصادی کنونی که مردم آمریکا با دشواری مالیات می‌پردازند، دسترنج آنها به کشوری داده می‌شود که در جهان مدرن کنونی، طولانی‌ترین و آخرین اشغالگری نظامی را انجام داده است.
یکی از مقامات شهری واشنگتن در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری فرانسه درباره علت ارائه مجوز به تبلیغات گروه دفاع از آزادی آمریکا، گفته است که آنها قانونا نمی‌توانند به محتوای تبلیغات ورود کنند.

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.