تقاضای مجدد دادستان سعودی برای اعدام آیت‌الله النمر

تقاضای مجدد دادستان سعودی برای اعدام آیت‌الله النمر shia muslim                   
دادستان رژیم آل سعود همچنین آیت الله النمر را به "کمک به تروریست‌ها" و "تحریک به اغتشاش" متهم کرده و این اتهامی است که مجازات آن به خودی خود در قوانین اسلامی و نیز قانون رژیم سعودی، مرگ و اعدام است.

به گزارش مصاف به نقل از شیعه آنلاین، اخبار رسيده از عربستان سعودي حاکي از آن است که جلسه ديگر دادگاه رسيدگي به پرونده آيت الله شيخ «نمر باقر النمر» روحاني سرشناس شيعيان عربستان برگزار شد.

به گفته رسانه هاي عربستاني، اين جلسه نيز مانند جلسات ديگر اين دادگاه به طور غير علني و بدون حضور نزديکان و اطرافيان آيت الله نمر برگزار شد.

در همين حال شنيده شده که دادستان قضایی رژيم سعودی، يک بار ديگر آيت الله نمر را به اتهام "محاربه" و "ایجاد نا آرامی" و نيز "زمینه ‌چینی برای دخالت خارجی" متهم کرده و بر همين اساس خواستار صدور حکم اعدام وي از سوي دادگاه را کرد.

قابل ذکر است دادستان رژيم آل سعود همچنين آيت الله النمر را به "کمک به تروریست‌ها" و "تحریک به اغتشاش" متهم کرده و اين اتهامي است که مجازات آن به خودی خود در قوانین اسلامی و نيز قانون رژيم سعودی، مرگ و اعدام است.

به رغم مطرح شدن درخواست صدور حکم اعدام براي رهبر انقلاب شيعيان عربستان توسط دادستان رژيم سعودی، اما کارشناسان مسائل سياسي عربستان مطرح شدن اين درخواست را با هدف بررسي وضعيت خشم شيعيان عربستان دانسته اند.

اين کارشناسان معتقدند در صورت سکوت شيعيان در برابر چنين درخواستي به احتمال زياد حکم اعدام براي او صادر و اجرا شود اما در صورت افزايش اعتراضات مردمي شيعيان مقامات آل سعود وارد عمل شده و صدور چنين حکمي را متوقف خواهند کرد زيرا حکام ديکاتوري آل سعود مي دانند که اجراي حکم اعدام به منزله بازي کردن با آتش است و مي تواند خشم شيعيان را طوري برافروزد که سراسر عربستان را به آتش بکشند و در نهايت موجب سقوط رژيم آل سعود خواهد شد.

لازم به يادآوري است که آيت الله النمر بيش از سه سال است که در حبس به سر مي برد و در اين مدت علاوه بر اينکه همسرش از دنيا رفت و به او اجازه حضور در مراسم تشيع او را ندادند، او را مورد انواع شکنجه هاي روحي و بدني قرار دادند.

شايان ذکر است، چند ماه پيش نيز دادستان کل آل سعود از دادگاه رسيدگي به پرونده آيت الله نمر درخواست کرده بود که براي او حکم اعدام صادر کند. در همان زمان به محض انتشار آن خبر، موجي از اعتراضات شيعيان مناطق شرقي را فراگرفت از همين رو رسانه هاي سعودي چند روز بعد، خبر را تکذيب کردند.

کلید واژه های مطلب: تقاضای   مجدد   دادستان   سعودی   برای   اعدام   آیت‌الله   النمر   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.