شادمانی مردم مصر در میدان تحریر

شادمانی مردم مصر در میدان تحریر shia muslim                   
اعلام خبر پیروزی عبدالفتاح السیسی» رئیس سابق ستاد ارتش مصر در انتخابات سبب شده است تا مردم در میدان تحریر قاهره پایتخت مصر تجمع کنند و به شادمانی بپردازند.

به گزارش مصاف به نقل از ابنا ـ با اعلام خبر پیشتاز بودن «عبدالفتاح السیسی» رئیس سابق ستاد ارتش مصر در انتخابات ریاست جمهوری مصر، مردم در میدان تحریر قاهره شادمانی کردند.

بر اساس نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری مصر که از استانهای این کشور منتشر می‌شود عبدالفتاح السیسی فرمانده سابق ارتش مصر و کسی که محمد مرسی رئیس جمهور منتخت مردم را سرنگون کرد، از رقیب خود پیش است.

شمارش‌های اولیه در روز پنجشنبه حکایت از پیروزی عبدالفتاح السیسی با بدست آوردن ۹۲ درصد آرا در انتخابات ریاست جمهوری مصر دارد.

بنا بر ستاد انتخاباتی سیسی، او در این انتخابات بیش از ۲۳ میلیون رای را بدست آورده است. حمدین صباحی، رقیب انتخاباتی سیسی توانست ۷۳۵ هزار رای را از آن خود کند، و کمی بیش از یک میلیون رای نیز باطل اعلام شده است.

تمام نتایج اعلام شده تا کنون غیر رسمی هستند، و آمار رسمی این انتخابات را "کمیسیون انتخابات ریاست جمهوی مصر" متعاقبا اعلام خواهد کرد.

هواداران سیسی، بعد از آنکه او در یک قیام مردمی محمد مرسی را از ریاست جمهوری برکنار کرد، معتقدند که او شخصیت قدرتمندی است که می تواند آرامش را به مصر بازگرداند.

شبکه فرانس ۲۴ اعلام کرد شمار زیادی از مردم مصر از پیشتازی عبدالفتاح السیسی در انتخابات ریاست جمهوری این کشور خوشحالند.

هواداران السیسی می‌گویند از پیروزی نامزدشان در انتخابات اطمینان دارند. احساس عجیبی بر مصر حکمفرما است زیرا سه سال پس از سرنگونی حسنی مبارک، مردم پیروزی فردی را جشن می‌گیرند که از ارتش روی کار آمده است و برخی از مردم عقیده دارند همه چیز به گذشته بازگشته است.

اعلام خبر پیروزی السیسی در انتخابات سبب شده است تا مردم در میدان تحریر قاهره پایتخت مصر تجمع کنند و به شادمانی بپردازند.

کلید واژه های مطلب: شادمانی   مردم   مصر   در   میدان   تحریر   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.