نیمی از مردم یمن از گرسنگی رنج می‌برند

نیمی از مردم یمن از گرسنگی رنج می‌برند shia muslim                   
سازمان برنامه جهانی غذا اعلام کرده که بیش از ۱۰ میلیون نفر از جمعیت ۲۵ میلیونی یمن از کمبود شدید غذا رنج می‌برند و مستحق دریافت کمک هستند.

به گزارش مصاف به نقل ازخبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ سازمان برنامه جهانی غذا وابسته به سازمان ملل روز شنبه در گزارشی اعلام کرد که در حدود نیمی از مردم یمن از گرسنگی رنج می‌برند. این سازمان تصمیم گرفته است کمک های خود را به یمن افزایش دهد.
 
به گزارش خبرگزاری رویترز برنامه جهانی غذا گفته که بیش از ۱۰ میلیون نفر از جمعیت ۲۵ میلیونی یمن از کمبود شدید غذا رنج می‌برند و مستحق دریافت کمک هستند.
 
الیزابت بایرز سخنگوی برنامه جهانی غذا به خبرنگاران گفته است که قربانی اصلی کمبود غذایی در یمن، کودکان زیر پنج سال این کشور هستند. 
به گفته و بیش از دو میلیون نفر از کودکان زیر پنج سال در یمن از کمبود غذا رنج می برند.
 
مردم این کشور در سال ۲۰۱۲ با انقلاب علیه علی عبدالله صالح به حکومت ۳۳ ساله وی در یمن پایان دادند.
 
بر اساس این گزارش کشور یمن از فقر گسترده، بی ثباتی سیاسی، مهاجرت شمار زیادی از مردم، پناهندگان کشورهای دیگر و نیز درگیری های داخلی و ناامنی رنج می‌برد.
 
سخنگوی برنامه جهانی غذا اظهار داشت که یمن از افزایش جهانی غذا رنج می‌برد چرا که این کشور ۹۰٪ مواد غذایی اصلی از جمله گندم و شکر را از خارج وارد می کند.
 
به گفته الیزابت بایرز سازمان برنامه جهانی غذا عملیات ویژه نجات را به مدت دو سال در یمن آغاز خواهد کرد و در این مدت کمک های این سازمان امنیت غذایی شش میلیون نفر را تامین خواهد کرد.
 
این سازمان همچنین غذای۲۰۰ هزار دانش آموز دختر یمنی را تامین خواهد کرد. و در ایجاد فرصت های شغلی در روستاها و بهبود کشاورزی و تامین آب کمک خواهد کرد.

کلید واژه های مطلب: نیمی   از   مردم   یمن   از   گرسنگی   رنج   می‌برند   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.