آل سعود به اندازه عمرش به نقض حقوق مردم پرداخته است

آل سعود به اندازه عمرش به نقض حقوق مردم پرداخته است shia muslim                   
سرکوب آزادی‌های مردم عربستان سعودی از زمان تاسیس حکومت آل سعود آغاز شده است و رژیم سلطنتی این کشور رژیمی مطلقه است که اجازه وجود هیچ گونه اصول دموکراسی را نمی‌دهد.

به گزارش مصاف به نقل از خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ شبکه الاخباریه سوریه اعلام کرد حکومت آل سعود به اندازه سالهای عمرش به نقض آزادی‌های عمومی در این کشور پرداخته است.

به گزارش این شبکه تلویزیونی، سرکوب آزادی‌های مردم عربستان سعودی از زمان تاسیس حکومت آل سعود آغاز شده است. رژیم سلطنتی این کشور رژیمی مطلقه است که اجازه وجود هیچ گونه اصول دموکراسی را نمی‌دهد.

روزنامه اسپانیایی‌ای بی‌سی سرکوبهایی که پلیس مذهبی سعودی تحت عنوان سازمان امر به معروف و نهی از منکر به بهانه حضور مختلط دختران و پسران در مراسم پایان سال تحصیلی مرتکب می‌شود محکوم کرده است. این روزنامه افزود نیروهای امنیتی سعودی و پلیس مذهبی این کشور حدود ۶۰ دختر و ۱۵ پسر را به بهانه تلاش برای اجرای قوانین مذهبی بازداشت کرده‌اند.

این روزنامه اسپانیایی افزوده است: نیروهای دولتی سعودی بر پایه اصولی که بر پایه سرکوب آزادی‌های مردم این کشور تنظیم شده است گشتی‌های متعددی را به صورت پیاده در خیابان‌ها مستقر می‌کنند تا مراقب رفتارهای مردم باشند و اطمینان یابند که در همه اماکن عمومی زنان از مردان جدا هستند و مردان لباس مناسب به تن دارند و نمازشان را در مساجد اقامه می‌کنند.

این روزنامه در ادامه به یکی از جدید‌ترین اقدامات پلیس مذهبی اشاره کرده و نوشته است امسال این پلیس‌ها مانع از تاب سواری زنان شده‌اند زیرا این اقدام را برای مردان تحریک کننده تشخیص داده‌اند.

کلید واژه های مطلب: آل   سعود   به   اندازه   عمرش   به   نقض   حقوق   مردم   پرداخته   است   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.