۳ درخواست معارضان سوری از رییس جمهور جدید مصر

۳ درخواست معارضان سوری از رییس جمهور جدید مصر shia muslim                   
سخنگوی ائتلاف ملی نیروهای انقلاب و مخالفان سوری ابراز امیدواری کرد رئیس جمهور جدید مصر با اجرای سه خواسته مخالفان به «انقلاب» در سوریه کمک کند.

به گزارش مصاف به نقل از ابنا ـ سخنگوی ائتلاف مخالفان سوریه در خارج به «عبدالفتاح سیسی» به مناسبت کسب بیشترین آراء در انتخابات ریاست جمهوری مصر تبریک گفت و افزود مخالفان سوری از سیسی ۳ خواسته دارند.

«لؤی صافی» سخنگوی ائتلاف ملی نیروهای انقلاب و مخالفان سوری ابراز امیدواری کرد رئیس جمهور جدید مصر با اجرای سه خواسته مخالفان به «انقلاب» در سوریه کمک کند.

صافی در گفتگوی ویژه با خبرگزاری آناتولی ترکیه به ارتشبد سیسی تبریک گفت و افزود: ‌امیدواریم پیروزی تو عامل مثبتی باشد و باعث شود سه خواسته مخالفان براین حمایت از انقلاب سوریه تحقق یابد.

وی به گفته خودش مهم‌ترین و فوری‌ترین درخواست را حمایت از آوارگان سوری مقیم قاهره دانست و افزود از قاهره به سبب میزبانی آوارگان سوری تشکر می‌کنیم اما برخی از آنان مشکلاتی دارند که امیدواریم رئیس جمهور جدید به حل آن‌ها کمک کند.

مصر پس از ترکیه، لبنان، اردن و عراق بیشترین آوارگان سوری را در خود جای داده است و حدود ۳۲۰ هزار سوری به مصر رفته‌اند. برخی از آوارگان سوری، پس از برکناری محمد مرسی رئیس جمهور سابق مصر به اتهام مشارکت در تحصن حامیان وی در میدان رابعه عدویه با دشواریهایی روبرو شدند.

صافی گفت دومین خواسته آن است که از رئیس جمهور مصر می‌خواهیم به رویکرد مصر در حمایت از رسیدن به یک راهکار سیاسی برای بحران سوریه که انتظارات ملت سوریه را برآورده کند کمک کند.
وی سومین خواسته را نیز مطرح کرد و گفت: مصر به موضع سابق خود برای دستیابی ائتلاف به کرسی سوریه در اتحادیه عرب پایبند بماند.

احتمالا این ماه درباره کرسی سوریه در اتحادیه عرب تصمیم گیری خواهد شد

کلید واژه های مطلب: ۳   درخواست   معارضان   سوری   از   رییس   جمهور   جدید   مصر   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.