آغاز حملات شورشیان سوری در اروپا

آغاز حملات شورشیان سوری در اروپا shia muslim                   
جوان فرانسوی که به اتهام تیراندازی در موزه یهودیان بروکسل، پایتخت بلژیک، دستگیر شده است، یک سال را در سوریه در میان گروه‌های مسلح گذرانده بود.

به گزارش مصاف به نقل از مشرق، دادستانی فرانسه می‌گوید یک مرد فرانسوی که به اتهام حمله به موزه یهودیان در بروکسل دستگیر شده، در یک ویدیو مسئولیت این حمله مرگبار را پذیرفته است.

مهدی نموش، روز جمعه در یک ایستگاه قطار در شهر مارسی دستگیر شده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، دادستان پاریس افزود که نموش پنج بار در فرانسه به زندان محکوم شده بود و در آخرین دوره محکومیتش، به تندروها گرایش پیدا کرد.

مولان که در کنفرانس خبری سخن می‌گفت، ادامه داد که هنگام بازداشت متهم در شهر مارسی، در میان وسایلش اسلحه و لباس‌هایی یافته شد که گمان می‌رود همگام تیراندازی هفته گذشته، مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

او افزود: «دلایل قوی وجود دارد که نموش را با حادثه مرتبط می‌کند. نموش هنگام گذراندن آخرین دوره محکومیتش ملاحظه شد که به تندروها گرایش یافته است. او ۱۱ دی ۱۳۹۱، سه هفته پس از آزادی‌اش از زندان، به سوریه رفت.»

به گفته دادستانی پاریس "متهم بیش از یک سال را در سوریه گذراند؛ به نظر می‌رود به گروه‌های تروریستی پیوسته بود."

دادستان پاریس گفت که نموش پس از دستگیری به قتل و در اختیار داشتن اسلحه در چارچوب فعالیت‌های تروریستی متهم شده است.

به گزارش بی بی سی(BBC)، رسانه دولتی انگلیس، دادستان همچنین گفته که هنگام دستگیری و در کنار سلاح‌هایش یک برگه کاغذ سفید بوده که سربرگ داعش بر روی آن بوده است.

در گزارش پلیس آمده که نموش یک دوربین فیلمبرداری هم داشته که روی آن ۴۰ ثانیه تصویر ضبط شده بود.

ویدیو، تصاویر دو تفنگ بوده و صدایی که مسئولیت حمله به موزه یهودیان را پذیرفته و بابت اینکه به خاطر مشکل فنی دوربین عذرخواهی کرده که نتوانسته صحنه تیراندازی را ضبط کند.

به گزارش رادیو فردا(Radio Farda)، سوم خرداد ماه گذشته تیراندازی در موزه یهودیان بلژیک در مرکز بروکسل پایتخت این کشور، جان سه نفر را گرفت و یک نفر را به شدت زخمی کرد.

دیده رایندرز، وزیر خارجه بلژیک، در این باره در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: «از جنایت‌هایی که در موزه یهودی روی داد، شوکه شده‌ام. من به قربانیانی که در محل دیدم و به خانواده‌های آن‌ها می‌اندیشم.»

رایندز هنگام حادثه در محله سابلون که موزه در آن قرار دارد، حضور داشت.

خبرگزاری‌های بلژیک به نقل شاهدان گزارش داده‌اند که شخصی از خودروی خود پیاده و وارد موزه شد. او پس از آن اقدام به تیراندازی کرد و از محل گریخت.

موزه یهودیان بلژیک در یکی از جذاب‌ترین مناطق برای گردشگران در شهر بروکسل واقع است.

اعلام حضور مهدی نموش در سوریه در حالی صورت می‌گیرد که طی ماه‌های گذشته بسیاری از مسئولان غربی در مورد خطر رادیکال شدن اتباع اروپایی و آمریکایی که به سوریه می‌روند، هشدار داده‌اند.

این افراد به طور عمده در آن کشور به صف گروه های مسلحی می‌پیوندند که علیه حکومت بشار اسد مشغول جنگ هستند.

بنابر گزارش‌ها، گروه‌های افراطی همچون داعش یا جبهه نصرت، شاخه القاعده در سوریه، شمار زیادی از اتباع کشورهای خارجی را به خود جذب کرده‌اند.

کلید واژه های مطلب: آغاز   حملات   شورشیان   سوری   در   اروپا   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.