آیت‌الله سبحانی: کاخ‌های وهابیت بر استخوان‌های شیعیان استوار شده است

آیت‌الله سبحانی: کاخ‌های وهابیت بر استخوان‌های شیعیان استوار شده است shia muslim                   
یکی از مراجع تقلید شیعیان تاکید کردند: وهابیت یکی از رشته هایی است که شیعه به آن نیازدارد زیرا آن‌ها در صف مقدم نظام اسلامی هستند و در این زمینه فعالیت می‌کنند.

به گزارش مصاف به نقل ازابنا ـ آیت الله العظمی سبحانی پیش از ظهر امروز در اجلاسیه اساتید رشته های حوزه علمیه قم که در سالن دارالشفاء قم برگزار شد با تقدیر از کسانی که برای این برنامه زحمت کشیده‌اند اظهار کردند: امام راحل فداکاری بسیار زیادی را برای گسترش حوزه های علمیه انجام دادند.

ایشان با اشاره به اینکه موضوع تخصص یک بحث فطری است تصریح کردند: همه افراد دارای یک استعداد واحد نیستند و خداوند برای اداره اجتماع، افراد را با استعدادهای گوناگون خلق کرده است.

مرجع تقلید شیعیان در ادامه گفتند: در این جهان خاکی استعدادهای گوناگون برای نظم جهان و تسخیر جهان به وجود آمده است و بر همین اساس موضوع تخصص یک بحث فطری است.

آیت الله سبحانی با اشاره به اینکه موضوع تخصص کمتر از 20 سال است که تشکیل شده است عنوان کردند: این نیازی بود که در زمان ها گذشته مورد شناسایی قرار گرفت و برهمین اساس فعالیت های بسیار گسترده ای صورت گرفته است.

ایشان گفتند: باید از تاریخ اسلام نیز در این زمینه بهره مند شویم، در زمان های گذشته رشته کلام و تفسیر به وجود آمد و براساس نیازهای روز گسترش یافت و سپس براساس نیازهای روز رشته تبلیغ به وجود آمد.

استاد برجسته حوزه با اشاره به اینکه هرکس که از علوم اسلامی به صورت جامع بهره مند شود مبنر او کهنه نمی شود خاطر نشان کردند: افراد بسیار زیادی هستند که برای هر منبر 8 ساعت زمان می گذارند.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه موضوع مهدویت در حوزه های علمیه بسیار مهم است تصریح کردند: مهدویت سبب شده افراد بسیار زیادی در این زمینه کسب درآمد کنند و در این زمینه باید حوزه های علمیه ورود پیدا کنند.
ایشان گفتند: وهابیت یکی از رشته هایی است که شیعه به آن نیازدارد زیرا آن ها در صف مقدم نظام اسلامی هستند و در این زمینه فعالیت می کنند.

آیت الله سبحانی با اشاره به اینکه وهابیت در سوریه از بیش از 60 کشور آمده اند تصریح کردند: بلندگوی مسجد الحرام و مسجد النبی در دست وهابیت است و برهمین اساس است که می گوییم مهم ترین نیاز شرایط فعلی مقابله با وهابیت است.

این مرجع تقلید به کاخ های وهابیت اشاره کرد و افزود: کاخ های وهابیت بر استخوان های شیعیان استوار شده است و این موضوعی است که در تاریخ اسلام ذکر شده است.

ایشان با اشاره به اینکه شورای مدیریت باید امکانات لازم را برای فعایت های تخصصی قرار دهد تصریح کردند: متخصصین حوزه های مختلف باید اصول فقه خاص را فرار بگیرند تا در آن رشته ها موفق تر باشند.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اینکه باید مشکلات رشته های تخصصی حوزه های علمیه حل شود اظهار کردند: اگر این جمعیت و استعدادهای حوزه ها در عربستان بود آن ها انگشتان این ها را طلا می‌گرفتند.

کلید واژه های مطلب: آیت‌الله   سبحانی      کاخ‌های   وهابیت   بر   استخوان‌های   شیعیان   استوار   شده   است   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.