بشار اسد باردیگر رئیس جمهوری سوریه شد

بشار اسد باردیگر رئیس جمهوری سوریه شد shia muslim                   
بشار اسد با کسب بیش از 88 درصد آرا برای سومین دوره در انتخابات ریاست جمهوری سوریه به پیروزی رسید

به گزارش مصاف به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم ، بشار اسد در این انتخابات با بیش از 10 میلیون رای بار دیگر به عنوان رئیس جمهوری انتخاب شد.

آمار واجدان شرایط رای دهی در داخل و خارج سوریه در این انتخابات 15 میلیون و 845 هزار و 575 نفر بوده است که از این تعداد 11 میلیون و 634 هزار و 412 نفر معادل 73.42  ( 73 ممیز 42 ) در رای گیری حضور داشتند.

محمد جهاد اللحام رئیس مجلس سوریه چهارشنبه شب اعلام کرد که میزان آراء بشار اسد در این انتخابات 10 میلیون و 319 هزار و 723 رای معادل 88.7 ( 88ممیز 7 درصد ) بوده است.

به گفته رییس پارلمان سوریه، در این انتخابات حسان النوری 500 هزار و 279 رای و ماهر عبدالحفیظ حجار372 هزار و 301 رای از آرای مردم سوریه را کسب کرده اند.

تعداد آرای باطله 422 هزار و 108 رای که حدود 3.8 درصد کل آرا را تشکیل می دهد، اعلام شده است.

انتخابات سوریه در شرایطی برگزار شد که طی سه سال گذشته بسياري از قدرت‌هاي منطقه و جهاني تلاش كردند تا با گسیل داشتن هزاران تروریست به آن کشور نظام سوريه را تغيير دهند.

بیش از 9 هزار و 600 حوزه رای‌گیری ساعت  7 صبح سه شنبه (3 ژوئن، 13 خرداد)  در بخش‌های تحت کنترل دولت در سوریه گشایش یافت و پس از تمدید ساعات رای گیری ، درساعت 24 همان روز حوزه های انتخاباتی بسته شد.

این نخستین انتخابات ریاست جمهوری سوریه از زمان آغاز حکومت خانواده اسد در بیش از پنجاه سال پیش است که با شرکت بیش از یک نامزد و از طریق رای‌گیری برای برگزیدن یکی از نامزدها برگزار می‌شود.

در سال ٢٠١٢ قانون اساسي در سوريه تغيير كرد و براساس آن ديگر انتخابات با يك حزب و يك كانديدا به صورت همه پرسي برگزار نمي شود. همچنين قانون اساسي دوره رياست‌جمهوري را هفت سال تعيين كرده است كه هر فرد تنها مي تواند دو دوره متوالی به این سمت انتخاب شود.

بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه، که برای سومین دوره نامزد شده است، با ماهر عبدالحافظ حجار، نماینده حلب در پارلمان، و نیز حسن عبدالله النوری، قانون گذار پارلمان از دمشق، در این انتخابات به رقابت پرداختند.

کلید واژه های مطلب: بشار   اسد   باردیگر   رئیس   جمهوری   سوریه   شد   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.