پخش اذان، قرائت قرآن و اقامه نماز در واتیکان برای نخستین بار

پخش اذان، قرائت قرآن و اقامه نماز در واتیکان برای نخستین بار shia muslim                   
از سوی پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان حرکتی نمادین به منظور برقراری صلح و آشتی میان فلسطینیان و صهیونیست‌ها در واتیکان برگزار خواهد شد.

به گزارش مصاف به نقل ازخبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ صدای اذان، شنیدن قرائت قرآن و اقامه نماز اسلامی برای نخستین بار در تاریخ روز یکشنبه در واتیکان مرکز مسیحیت کاتولیک جهان برگزار خواهد شد.
 
این گام به صورت حرکتی نمادین برای برقراری صلح و آشتی در خاورمیانه میان فلسطینیان و اسرائیلی از سوی پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان برداشته شده است.
 
پاپ فرانسیس در سفر هفته گذشته خود به خاورمیانه از شیمون پرز رئیس جمهور اسرائیل و محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی دعوت کرد که برای ادای نماز مشترک به واتیکان بیایند که هر دو رهبر دعوت وی را پذیرفتند.
 
به گزارش روزنامه "اسرائیل تایمز" سخنگوی پرز در این باره گفت: تعدادی از رهبران ادیان یهودیت، اسلام و مسیحیت محمود عباس، شیمون پرز و پاپ فرانسیس را همراهی خواهند کرد.
 
به گفته مقامات واتیکان رهبر کاتولیک های جهان با دو رهبر فلسطین و اسرائیل برای برقراری صلح در خاورمیانه دعا خواهند کرد.
 
طبق این گزارش عبادت مشترک رئیس حکومت خودگردان فلسطینی ها، رئیس جمهور اسرائیل و پاپ فرانسیس به طور زنده برای جهانیان از طریق تلویزیون پخش خواهد شد.
 
کشیش پییربلاتیستا متولی کلیسای کاتولیک بیت المقدس، ضمن تاکید بر اهمیت این دیدار گفت: هیچ کس نباید توقع داشته باشد یک مرتبه روز دوشنبه صلح برقرار شود و یا حتی قدمی نزدیک تر به صلح قرار گیریم.

کلید واژه های مطلب: پخش   اذان،   قرائت   قرآن   و   اقامه   نماز   در   واتیکان   برای   نخستین   بار   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.