10 عضو اخوان‌المسلمین به مرگ محکوم شدند

10 عضو اخوان‌المسلمین به مرگ محکوم شدند shia muslim                   
10 نفر از اعضای اخوان المسلمین روز شنبه از سوی دادگاه جنایی مصر به مجازات اعدام محکوم شدند.

به گزارش مصاف به نقل ازخبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ منابع قضایی مصری روز شنبه اعلام کردند که دادگاه جنایی مصر 10 نفر از اعضای اخوان المسلمین را به اعدام محکوم کرده است.
 
یکی از 10 فرد محکوم شده در روز شنبه به‌طور غیابی، «عبدالرحمان البر» عضو دفتر اجرایی اخوان المسلمین موسوم به شورای ارشاد است.
 
این احکام هم اکنون برای نظر مشورتی، نزد مفتی اعظم مصر فرستاده خواهد شد.
 
دادگاه جنایی مصر همچنین اعلام کرد که صدور حکم نهایی 37 متهم دیگر از اخوان المسلمین از جمله محمد بدیع رهبر آنها در تاریخ 5 ژوئیه جلسه رسمی دادگاه مشخص خواهد شد.
 
این منبع افزود: ازمیان پرونده‌های ارسالی به مفتی، پرونده‌های عبدالرحمن البر مفتی اخوان المسلمین که در دانشگاه اللهیات الازهر تدریس می‌کرد و پرونده محمد عبد المقصود رهبر حزب "الاصالئ السلفی" و شماری از محکومان به اعمال "تروریستی" که در زمان انقلاب از زندان ها فرار کردند و دوباره به گروه های تروریستی پیوستند.
 
اغلب این پرونده‌ها به حوادثی که در جریان یک اعتراض سازمان یافته ای توسط اعضا و هواداران اخوان المسلمین در استان قليوبيه رخ داد، مربوط می‌شود.
 
در حوادث و خشونت های استان قليوبيه که شمال قاهره بوسیله اخوان المسلمین صورت گرفت سه نفر کشته، دهها زخمی و جاده اصلی منتهی به قاهره توسط هواداران اخوان برای ساعت ها بسته شد.
 
این اعتراضات توسط گروه اخوان المسلمین در ماه ژوئیه سال گذشته و در اعتراض به عزل محمد مرسی صورت گرفته بود.

کلید واژه های مطلب: 10   عضو   اخوان‌المسلمین   به   مرگ   محکوم   شدند   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.