اعزام ۳۰۰ مبلغ متخصص مهدویت به مناطق مختلف کشور

اعزام ۳۰۰ مبلغ متخصص مهدویت به مناطق مختلف کشور shia muslim                   
موسوی تاکید کرد: همه نهادهای فرهنگی و تبلیغی وظیفه دارند مردم را از شبهات و انحرافات نو به نو و جدی برهانند از این رو حمایت از این مبلغان وظیفه جدی تمامی دستگاه‌های ذیربط باید باشد.

مدیرکل امور تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم از اعزام ۳۰۰ مبلغ و مبلغه متخصص در زمینه مهدویت به مناطق مختلف کشور خبر داد.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین غلام‌عباس موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، افزود: مبلغان در کنار تحصیلات حوزوی، در رشته‌هایی مانند ادیان، تاریخ، تفسیر و تخصص دارند و به نوعی در عرصه تبلیغ نخبه به شمار می‌آیند.
 
موسوی تاکید کرد: همه نهادهای فرهنگی و تبلیغی وظیفه دارند مردم را از شبهات و انحرافات نو به نو و جدی برهانند از این رو حمایت از این مبلغان وظیفه جدی تمامی دستگاه‌های ذیربط باید باشد.
 
مدیرکل امور تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: به مبلغان تاکید شده است تا مباحث خود را بر مبنای آیات قرآن و روایات معتبره بنا کنند و مطالب را با استناد به منابع صحیح بیان کنند.
 
موسوی ادامه داد: برپایی صرفا مراسم چراغانی، زدن پرچم و گرفتن جشن اگرچه لازم و خوب است، اما کافی نیست و باید این مجالس در کنار شور مهدوی، شعور مهدوی را نیز ترویج کند.
 
وی با تاکید بر این‌که «تلاش شده است تا مبلغان متخصص در زمینه مهدویت شناسایی و اعزام شوند» تصریح کرد: از 13 خرداد سامانه سمتا برای ثبت نام فعال شده و تا پایان وقت امروز نیز فعال است و علاقه‌مندان می‌توانند ثبت نام کنند.
 
وی تاریخ اعزام‌ها را از 20 تا 23 خرداد اعلام کرد و گفت: برپایی مراسم نماز جماعت، دعا برای فرج امام زمان(عج)، سخنرانی، پرسش و پاسخ همچنین تبلیغ چهره به چهره از جمله برنامه‌هایی است که مبلغان اجرا خواهند کرد.
 
وی گفت: در آستانه نیمه شعبان و در ایام مهدویت برای غنی‌شدن و محتوابخشی به مجالس بزرگداشت این ایام ضرورت دارد که مبلغان برجسته و متخصص حضور داشته باشند تا در این فرصت بهره خوبی برده شود.
 
وی ادامه داد: تبیین سیره صالحان در حکومت، حکومت مهدوی، تبیین ویژگی‌های انسان منتظر و ولایی و وظایف و تکالیف آنان از جمله مباحثی است که در این ایام می‌تواند مورد بحث قرار گیرد.
 
موسوی تاکید کرد: رفع شبهاتی که دشمنان به صورت هدفمند در راه تبیین معارف مهدوی ایجاد کرده‌اند و همچنین ابهاماتی که در ذهن جوانان و مردم وجود دارد، از جمله اهداف اعزام مبلغان به شمار می‌رود.
 
وی عمر امام زمان و وضعیت خانواده و ازدواج ایشان، علائم ظهور، برنامه‌های امام زمان در تشکیل حکومت و عوامل زمینه‌ساز ظهور را از جمله شبهات و ابهاماتی دانست که در ذهن برخی از مردم وجود دارد و مبلغان متخصص می‌توانند در این زمینه برطرف کنند.

کلید واژه های مطلب: اعزام   ۳۰۰   مبلغ   متخصص   مهدویت   به   مناطق   مختلف   کشور   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.