ضریح جدید امامین عسکریین (ع) آماده انتقال به عراق است

ضریح جدید امامین عسکریین (ع) آماده انتقال به عراق است shia muslim                   
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات از اتمام عملیات ساخت ضریح جدید حرم مطهر امامین عسکریین (ع) خبر داد

به گزارش مصاف به نقل از روزنامه اطلاعات رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات از اتمام عملیات ساخت ضریح جدید حرم مطهر امامین عسکریین (ع) خبر داد و گفت: در صورت مساعد بودن شرایط امنیتی و سیاسی سامرا، ضریح تا پایان امسال به عراق منتقل می‌شود.

حسن پلارک درگفتگو با ایرنا با بیان این که کارگاه ساخت ضریح جدید امامین عسکریین (ع)در استان قم قرار دارد، افزود: هم اکنون در حال نصب آزمایشی ضریح و برطرف کردن ایرادات احتمالی آن هستیم.

وی با یادآوری این که عملیات ساخت ضریح مطهر امامین عسکرین (ع) از سال 89 آغاز شده است، اضافه کرد: ساخت ضریح با اشراف حجت الاسلام و المسلمین سید جواد شهرستانی نماینده آیت الله العظمی سید علی سیستانی در ایران انجام می‌شود و تمام هزینه ساخت ضریح بر عهده دفتر آیت الله سیستانی است.

پلارک درباره شکل و ابعاد ضریح جدید حرم مطهر امامین عسکریین (ع) هم گفت: در ضریح جدید چوب ساج برمه به کار رفته که استحکام آن طبق آزمایش‌ها 300 تا 400 سال است. رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات ادامه داد: در این ضریح 11 تن چوب، چهار تن و نیم نقره خالص و 60 تا 70 کیلو گرم طلا استفاده شده است.

گنبد، گلدسته و ضریح امامین عسکریین (ع) در 23 خرداد سال 1386 از سوی تروریست‌های تکفیری وابسته به برخی کشورهای عربی در شهر سامرا در 125 کیلومتری شمال بغداد با استفاده از 200 کیلوگرم مواد منفجره به کلی تخریب شد.

به دنبال این اقدام تروریستی علما و مراجع حوزه‌های مختلف، شخصیت‌های سیاسی و اقشار گوناگون مردم با برگزاری مراسم عزا این اقدام تروریستی را محکوم کرده و در برخی کشورها از جمله ایران عزای عمومی هم اعلام شد.

حرم عکسریین مرقد امام علی نقی (ع) امام دهم و امام حسن عسکری امام یازدهم شیعیان (ع) است.مراقد نرگس خاتون مادر امام مهدی (عج) و حکیمه خاتون دختر امام محمد تقی (ع) امام نهم هم در حرم مزبور قرار دارد. سرداب غیبت امام عصر (عج) هم در ضلع غربی حرم سامرا واقع است.

کلید واژه های مطلب: ضریح   جدید   امامین   عسکریین   (ع)   آماده   انتقال   به   عراق   است   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.