عملیات انتحاری یک مالزیایی در عراق

عملیات انتحاری یک مالزیایی در عراق shia muslim                   
یک تکفیری26 ساله مالزیایی در عملیات انتحاری الانبار عراق که به کشته شدن 25 نفر منجر شد شرکت داشته است.

به گزارش مصاف به نقل از ابنا ـ رسانه‌های مالزی روز یکشنبه فاش کردند عملیات انتحاری در استان الانبار عراق که 25 کشته برجای گذاشت توسط یکی از اتباع این کشور انجام شده است.

تارنمای روزنامه استار مالزی در خبری با فاش کردن این موضوع، اعلام کرد «احمد طارمیمی مالکی» 26 ساله و تبعه مالزی در این عملیات انتحاری در عراق شرکت داشته است.

وی نخستین فرد مالزیایی است که در عملیات انتحاری گروه تروریستی داعش شرکت داشته است.

این گزارش حاکی است که این تروریست مالزیایی اواخر سال گذشته میلادی در بندر دیکسون مالزی (پورت دیکسون) آموزش های نظامی را طی کرده است.

این فرد با یک خودرو نظامی حامل چند تن مواد منفجره به یک پایگاه نظامی در استان الانبار عراق حمله کرده است.

اخبار و عکس های وی پس از این اقدام در تارنمای گروه تروریستی و تکفیری داعش تحت عنوان "شهید مالزیایی" انتشار یافت و از وی به عنوان نخستین مالزیایی که در عملیات انتحاری در عراق شرکت کرده، یاد شده است.

روزنامه استار به نقل از خانواده وی نوشت که او را برای آخرین بار در ماه مارس (اسفند سال گذشته) و پیش از عزیمت به منطقه خاورمیانه با هدف ادامه تحصیلات اسلامی دیده اند.

خانواده این فرد مالزیایی که از دو سال پیش در کارخانه ای در استان سلانگور مشغول به کار بود عنوان کردند که وی رفتار عجیبی نداشت و فقط تا حدودی مرموز شده بود.

عکس و مطالب منتشر شده در صفحه فیسبوک این تروریست مالزیایی نشان می دهد که وی ابتدا از طریق ترکیه به سوریه رفته و در نهایت به عراق سفر کرده است.

کلید واژه های مطلب: عملیات   انتحاری   یک   مالزیایی   در   عراق   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.