تشکیل گردان‌های مجلش اعلا برای مبارزه با داعش

تشکیل گردان‌های مجلش اعلا برای مبارزه با داعش shia muslim                   
مسؤول سازماندهی مجلس اعلای اسلامی عراق مجموع اعضای گردانهای مجلس اعلا را 50 هزار نفر اعلام کرد و گفت این داوطلبان برای مبارزه با عناصر داعش و تروریست ها، به نیروهای مسلح ملحق خواهند شد.

به گزارش روز دوشنبه پایگاه مصاف به نقل از العالم، "علاء الموسوی" تاکید کرد شمار اعضای گردانهای وابسته به مجلس اعلا به 50 هزار نفر از داوطلبانی می رسد که به ندای مرجعیت لبیک گفته اند و به دفاتر مجلس اعلا در استان های عراق مراجعه کرده اند.
سایت «ائتلاف المواطن» به نقل از علاء الموسوی نوشت: دفاتر مجلس اعلاء در بغداد و 15 استان در چند روز گذشته جمع کثیری از دواطلبان در صفوف (گردانهای عاشورا) را پذیرش کرده اند. عمار الحکیم در پاسخ مثبت به فرمان جهاد مرجعیت عالیقدر به منظور دفاع از عراق و مقدسات آن خواستار تشکیل این گردانها شده است.
وی افزود: داوطلبان با هماهنگی سازمان های امنیتی، آموزش خواهند دید و به سلاح مجهز خواهند شد تا برای مبارزه با عناصر داعش و تروریست ها در همه مناطقی که نیاز به دفاع از میهن و شهروندان است، به نیروهای مسلح ملحق شوند.
آیت الله سیستانی در فتوای خود با تأکید بر واجب بودن دفاع از کشور گفته است هرکسی که در راه دفاع از کشورش کشته شود، شهید است. وی از کسانی که می توانند سلاح حمل کنند خواسته است برای مبارزه با تروریست ها به صفوف ارتش بپیوندند.

کلید واژه های مطلب: تشکیل   گردان‌های   مجلش   اعلا   برای   مبارزه   با   داعش   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.