سید منذر حکیم: انقلاب حسینی را امام حسن مجتبی(ع) پایه گذاری کرد

سید منذر حکیم: انقلاب حسینی را امام حسن مجتبی(ع) پایه گذاری کرد shia muslim                   
مدیرکل پژوهش مجمع جهانی اهل بیت(ع) اظهار داشت: اهل بیت (علیهم السلام) انوار الهی هستند «وَ یَأْبَى اللّهُ إِلاَّ أَن یُتِمَّ نُورَهُ» خداوند نور خود را همیشه در بهترین شکل متجلی می‌کند و اهل بیت(ع) که به نور الهی ضمیمه شده اند باید چهره الهی تابناک آنان را به بشریت نشان بدهیم و بر انسانها این نور الهی بتابد.

به گزارش مصاف به نقل از ـ ابنا ـ  مدیرکل پژوهش مجمع جهانی اهل بیت(ع) در راستای برگزاری کنگره بین المللی سبط النبی(ص) اظهار داشت: اهل بیت(ع) مشعل های نورانی هدایت هستند و تکامل بشر جهت رسیدن به تکامل الهی و ابدی بزرگترین هدفی است که اهل بیت دنبال می کردند.
 
«حجت الاسلام و المسلمین سید منذر حکیم» در گفتگو با خبرنگار ابنا ادامه داد: پر واضح است که شیطان و شیطان صفتان در طول تاریخ از چنین اهدافی به هراس می افتند و سعی و تلاش داشتند که اهل بیت(ع) به حاشیه رانده شوند و یا این الگوهای تمام عیار را خنثی کنند و این به عنوان یک سیاست برای شیطان صفتان بوده و خواهد بود.
 
وی تاکید کرد: اهل بیت (علیهم السلام) انوار الهی هستند «وَ يَأْبَى اللّهُ إِلاَّ أَن يُتِمَّ نُورَهُ» خداوند نور خود را همیشه در بهترین شکل متجلی می کند و اهل بیت(ع) که به نور الهی ضمیمه شده اند باید چهره الهی تابناک آنان را به بشریت نشان بدهیم و بر انسانها این نور الهی بتابد. 
 
مدیرکل پژوهش مجمع جهانی اهل بیت(ع) در مورد ضرورت برگزاری کنگره بین المللی سبط النبی(ص) گفت: با توجه به اشعه تابناک حضرت اباعبدالله(ع) در طول تاریخ، به طور طبیعی شخصیت نورانی امام حسن علیه السلام کمتر مورد توجه واقع شده است و یک نوع مظلومیت برای امام حسن مجتبی(ع) در طول تاریخ رخ داده که باید اندیشمندان، عالمان و اهل قلم برای برطرف نمودن این مظلومیت اقدام کنند و جایگاه امام حسن مجتبی علیه السلام را به جایگاه منطقی و صحیح در تاریخ برگردانند. به این خاطر مجمع جهانی اهل بیت(ع) با تلاشی وافر، حساب شده و علمی سعی کرده تا این کنگره بین المللی را پشتیبانی و برعهده بگیرد و این جزء اهداف مجمع جهانی اهل بیت(ع) می باشد.
 
وی در تشریح برنامه های این کنگره یادآور شد: بعد از ظهر اول تیر ماه مقالات در چهار کمسیون ارائه خواهد شد کمسیون اول به نام سیره فردی و خانوادگی امام حسن مجتبی(ع) به ریاست «دکتر صادق آئینه وند»، کمسیون دوم کمسیون نقد و بررسی شبهات در مورد امام حسن(ع) به ریاست «آیت الله حسینی جلالی» است کمسیون سوم سیره سیاسی ـ اجتماعی و مدیریتی امام حسن مجتبی(ع) به ریاست «آیت الله محمد هادی غروی» و کمیسیون چهارم سبک زندگی امام حسن علیه السلام به عهده اینجانب است.
 
سید منذر حکیم ادامه داد: مقالات متعددی به زبان های مختلف به دبیرخانه کنگره واصل و ارزیابی شدند و مقالاتی که مورد قبول واقع شدند یعنی نصاب لازمی را که تصویب شده بود را کسب کردند در عصر روز اول و صبح روز دوم در کمسیون ها ارائه، و مورد نقد قرار می گیرند.
 
وی در مورد کیفیت مقالات مقالات ارائه شده اظهار داشت: مقالات از لحاظ کمیت و کیفیت در سطح قابل قبولی هستند و در دو جلد کتاب چاپ خواهند شد.
 
مدیرکل پژوهش مجمع جهانی اهل بیت(ع) تاکید کرد: برگزاری کنگره بین المللی سبط النبی(ص) نقطه شروعی خوبی برای معرفی امام حسن(ع) است و امیدوارم موسسات و مراکز علمی دست به دست هم دهند و آن چهره واقعی امام حسن(ع) که پیامبر(ص) در شأن ایشان فرمودند «الحسن و الحسین امامان قاما او قعدا» را خوب ارائه کنند.
 
وی در پایان گفت: انقلاب حسینی را امام حسن مجتبی(ع) پایه گذاری کرد و سهم بسیار بزرگی در موفقیت انقلاب امام حسین(ع) داشت و خیلی ها از این نقش غافل هستند امیدواریم بتوانیم با برگزاری کنگره بین المللی سبط النبی(ص) شخصیت امام حسن(ع) را برای بشریت معرفی کنیم.
 
شایان ذکر است كنگره سبط النبی الاكبر امام حسن مجتبی(ع) به همت مجمع جهانی اهل بیت(ع) و همکاری ستاد نماز جمعه تهران، دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنیاد تعاون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سازمان اوقاف و امور خیریه، مؤسسه فرهنگی مذهبی حضرت قاسم بن الحسن(ع)، صدا و سیمای جمهوری اسلامی، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، جامعة المصطفی(ص) العالمیة، دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، سازمان تبلیغات اسلامی، معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، سازمان اطلاعات و تحقیقات اسلامی، مركز رسیدگی به امور مساجد و مؤسسه فرهنگی هنری ابناء الرسول(ص) در روزهای اول و دوم تیر 1393 در سالن اجلاس سران در تهران برگزار می‏ شود.

کلید واژه های مطلب: سید   منذر   حکیم      انقلاب   حسینی   را   امام   حسن   مجتبی(ع)   پایه   گذاری   کرد   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.