برگزاری با شکوه جشن‌های دهه کرامت و دوازدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع)

برگزاری با شکوه جشن‌های دهه کرامت و دوازدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) shia muslim                   
در جشن‌های دهه کرامت از تمام ظرفیت‌های موجود مانند مساجد، بسیج و سایر نهادهای مردمی استفاده می‌شود.

به گزارش مصاف به نقل از-ابنا-نشست خبری دوازدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) با حضور "سید جواد جعفری" مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) و دبیر جشنواره دوازدهم و حجت‌الاسلام "حمیدرضا سلیمانی"، دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور و مسئول شورای هماهنگی جشن‌های مردمی دهه کرامت و "محمود واعظی" مشاور ویژه رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و دبیربخش بین‌الملل جشنواره امام رضا(ع) در مرکز آفرینش‌های هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.
 
 مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) با اشاره به اینکه راهبرد جشنواره ترویج فرهنگ رضوی است، گفت:زمان برگزاری جشنواره 6 تا 16 شهریور است و 360 سازمان، نهاد و تشکل غیردولتی و مردمی در برگزاری جشنواره همکاری می‌کنند .
 
سیدجواد جعفری با بیان اینکه ترویج و سیره فرهنگ رضوی و آثار فرهنگ رضوی دو هدف عمده جشنواره است، خاطر نشان کرد: در این جشنواره 500 نفر از شخصیت‌های فرهنگی و هنری آثار  ارسالی از 31 استان را  حداکثر تا 20 مرداد داوری خواهند کرد.
 
مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) افزود: افتتاحیه این جشنواره روز اول ذیقعده در قم درحرم حضرت معصومه و اختتامیه 16 شهریور است ‌ و در جشنواره امسال شانزده تن از خادمان فرهنگ رضوی که هشت نفر از چهره های داخل کشور و هشت نفر هم خارج از چهره‌های خارج از کشور معرفی می شوند.
 
حمیدرضا ارباب‌ سلیمانی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم در ادامه گفت: گفتمان‌سازی دهه کرامت نیازمند استفاده از ظرفیت رسانه‌ها و مطبوعات ملی و محلی است.
 
وی با بیان اینکه 350هزار مراسم به‌صورت خودجوش در این ایام برگزار خواهد شد، اظهار داشت: در جشن‌های دهه کرامت از تمام ظرفیت‌های موجود مانند مساجد، بسیج و سایر نهادهای مردمی استفاده می شود.
 
ارباب‌سلیمانی در باره برنامه‌های این شورا در سال 93 هم گفت: دومین کنگره امامزادگان به‌همت سازمان اوقاف و امور خیریه، طرح خادمان کوچک رضوی با همکاری سازمان بهزیستی و جشنواره محراب از سوی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد برگزار خواهد شد و جشن‌های زیر سایه خورشید با محوریت و حمایت آستان قدس رضوی در داخل و خارج از کشور اجرا می شود.

کلید واژه های مطلب: برگزاری   با   شکوه   جشن‌های   دهه   کرامت   و   دوازدهمین   جشنواره   بین   المللی   امام   رضا   (ع)   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.