توصیه آیت الله وحید خراسانی در مورد واقعه عاشورا

توصیه آیت الله وحید خراسانی در مورد واقعه عاشورا shia muslim                   
وای بر ما از روز حساب، آنگاه که از ما می‌پرسند: این لباس را پوشیدید، سر سفره ما نشستید، آیا ذخایر ما را منتشر کردید ؟ ایام تفقه گذشت ، ایام انذار است، هر کس که در این زمان تمکن دارد و کوتاهی کند، باید برای جواب فردای قیامت آماده بشود و آن زمان وقت حسرت فوت است. از این فرصت استفاده کنید و بذر حقایق مذهب را در مغز عامه مردم منتشر کنید.

آیت الله  وحید خراسانی در درس خارج فقه درباره اهمیت و عظمت ایام عاشورا توصیه‌ها و مطالب گرانبهایی را خطاب به روحانیون بیان داشتند.

ایشان در ابتدای سخنان خویش به اهمیت تبلیغ و نشر دین در این ایام اشاره کرده، فرمودند: وای بر ما از روز حساب، آنگاه که از ما می‌پرسند: این لباس را پوشیدید، سر سفره ما نشستید، آیا ذخایر ما را منتشر کردید ؟ ایام تفقه گذشت ، ایام انذار است، هر کس که در این زمان تمکن دارد و کوتاهی کند، باید برای جواب فردای قیامت آماده بشود و آن زمان وقت حسرت فوت است. از این فرصت استفاده کنید و بذر حقایق مذهب را در مغز عامه مردم منتشر کنید.

آیت الله وحید خراسانی در ادامه بیاناتشان نقل کردند که کسی خدمت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها رسید و سؤالی را ده بار از آن حضرت پرسید و از این تکرار خجل شد ولی آن حضرت فرمودند: به هر جوابی که از سؤال دادم ، خدا برای مزد آن از زمین تا عرش به من لؤلؤ داد، و سپس از پدر بزرگوارشان رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم فرمایشی را در ارزش و مقام کسی که کارش تحصیل علوم اهل بیت و نشر آن باشد، نزد خداوند بیان فرمودند.

ایشان در پایان سخنانشان به ذکر مصائب حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام در روز عاشورا پرداختند و برخی از منازل و مقامات آن حضرت را نزد خداوند بیان کردند.


منبع" سایت اطلاع رسانی آیت الله وحید خراسانی
منبع: موعود

کلید واژه های مطلب: توصیه   آیت   الله   وحید   خراسانی   در   مورد   واقعه   عاشورا   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.